Ton Kontrollü Stereo Amfi Devresi

| Haziran 17, 2023 Tarihinde güncellendi
Ton Kontrollü Stereo Amfi Devresi

Ton kontrollü iki kanal amplifikatör devresi. TDA7377 veya TDA7374 amfi entegreleri kullanabilirsiniz PCB uyumludur. Ton ve ses kontrolü için LM1035 veya LM1036 entegreleri kullanılabilir. Isıya duyarlı fan kontrol için TL081 opamp kullanılarak yapılan devre aynı PCB üzerinde 100K trimpot ile sıcaklık çalışma eşiği ayarlanabilir. Ekolarak devre MP3 çalara veya diğer ses kaynaklarına güç sağlamak için LM317 ile ayarlanabilir voltaj çıkışına da sahiptir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

LM1035 (LM1036), oto ses, TV ve diğer ses sistemlerinde stereo uygulamalar için DC kontrollü ton (bas, tiz), ses ve balans kontrol entegresidir. Ek bir kontrol girişi, ses yüksekliği telafisinin kolayca gerçekleştirilmesine olanak tanır. Dört kontrol girişi, bir uzaktan kumanda sisteminden veya alternatif olarak devre üzerinde sağlanan zener düzenlemeli bir beslemeden polarize olabilen dört potansiyometreden DC voltajlarının uygulanması yoluyla bas, tiz, denge ve ses fonksiyonlarının kontrolünü sağlar. Her ton yanıtı, istenen özelliği vermek için tek bir kapasitör tarafından tanımlanır.

TDA7377 (TDA7374), DUAL BRIDGE veya QUAD SINGLE ENDED konfigürasyonunda çalışabilen sınıfı AB amplifikatörüdür. Çıkış aşamasının tamamen tamamlayıcı özel yapısı ve dahili sabit kazanç, son derece azaltılmış bileşen sayısı ile mümkün olan en yüksek güç performanslarını garanti eder. Yerleşik klip detektörü, kazanç sıkıştırma işlemini basitleştirir.

Ton Kontrollü Stereo Amfi Devre Şeması

ton ayarlı amfi

amfi pcb full
srcb2

Amfi devresine ait pcb:

ton-kontrollu-stereo-amfi-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2023/04/30 Etiketler: , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir