Online Elektronik Hesaplamalar

Elektronik devre hesaplamaları, elektronik malzeme hesaplama için araçlar. Led direnci hesaplama, Direnç renk kodları hesaplayıcıları, SMD direnç hesaplama, Şerit Led güç kaynağı hesabı, Regülatör hesaplamaları, Seri Paralel direnç hesabı, Kondansatör hesaplama.

Pil akü ömür hesabı Elektronik çevirim tabloları ve çok daha fazlası. Ek olarak sayfaların bir çoğunda teknik bilgiler, şemalar bulunmakta.

Seri, Paralel bağlantılı Led Direnci hesaplama

led-hesaplama-led-calculator Çeşitli bağlantılarda, voltajlarda ledlerin çalışması için direnç değeri ve direnc gücünü belirlenen değerlere göre otomatik hesaplayan bir araç.

Şerit Led Hesaplama Stript Led Calculator

serit-led-hesaplama-serit-led-nedir-cesitleri Şerit led hakkında bilgiler ve şerit led hesaplama aracı

SMD Direnc Kodları ve Hesaplama

smd-direnc-hesaplama 3 Kod SMD direnc, 4 Kod SMD direnc ve EIA-96 kodlu SMD direncleri hesaplama online programı ve bilgiler.

4 Bant Standart Direnç renk hesaplayıcı

direnc-renk-hesaplama-resistor-calculator Bir çok devrede kullanılan ve piyasada en çok bulunan %5 toleranslı 4 bantlı direnclerin hesaplamasını yapmak için hazırlanmış bir arac.

5 Bant Direnç renk hesaplayıcı

5-renkli-direnc-hesaplama-resistor-calculator Toleransları düşük olan 5 renkli dirençlerin hesaplaması için hazırlanan bir araç ve hesaplama bilgileri.

6 Renk Direnç Hesaplayıcı Direnç renk kodları

6-renk-direnc-hesaplayici-direnc-renk-kodlari Nadirende olsa bazı devre kartlarında 6 renkli direncler görürüz ayrıca malzemecilerde de bulunabiliyor altıncı renk çalıma sıcaklı hakkında bilgi veriyor.

Seri Paralel Direnc Hesaplama

direnc-paralel Direnclerin Seri, Paralel bağlantısında çıkan değeri hesaplamak için kullanacağınız bir araç en düşük 2 direnc en fazla 10 direnc SERİ, paralel olarak hesaplanabilir.

Kondansatör Kod Hesaplama

kondansator-kod-hesabi Kondansatör hesaplama aracı ile farklı kondansatör kodlarını hesaplayabilirsiniz. Hesaplanan kondansatör değerleri pF, nF ve uF olarak veriliyor.

Kondansatör Kapasitans Dönüşüm Hesaplama

kondansator-cevirim-tablosu-uf-nf-pf Kondansatör kapasite değerlerini pF (piko farat) , nF (nano farat) , μF (mikro farat) ve F (farat) dahil olmak üzere farklı ölçeklerdeki birimler arasında dönüştürmek için

Seri Paralel Kondansatör Hesaplama

paralel-seri-kondansator-hesaplama Paralel kondansatör hesaplama, Seri bağlı kondansatör hesaplaması için kullanışlı bir araç

Akü Kilometre Hesabı

battery-kilometers-calculator Akü kilometre hesaplama aracı elektrikli bisiklet, mobilet..

Pil, Akü Ömrü Hesaplama (Akım, Saat)

attiny-fuse-calculator Pratik olarak bir akünün veya pilin kaç saat dayanacağını hesaplayabileceğiniz basit bir araç.

Gerilim Bölücü Direnc Hesaplama ve Formüller

gerilim-bolucu Gerilim bölücü seri direnç devresidir. Gerilim bölücü direnc devresi giriş gerilimini istenilen seviyeye ndüşürmede kullanılır.

NTC Termistör Direnci Hesaplayıcı

Resistance Ntc Calculator T sıcaklığında R direncinin nasıl hesaplanacağını gösteren veri kitabımdaki standart formüldür. NTC`nin veri sayfasında bulacağınız belirli bir T0 sıcaklığındaki ohm cinsinden dirençtir.

DC DC Trafo Hesaplama (ETD Serisi)

DC DC Trafo Hesaplama Oto amfi devreleri için kullanılan güçlü DC DC konvertör devrelerinde kullanılan ETD serisi için hesaplama programı.

Zener Regülatör Hesabı

zener-hesaplama Fazla güç harcamayan devreleri beslemek için yapılan basit regüle devresinde Zener diyor ve seri bağlı direncin değerinin ve gücünün hesaplanması için bir araç.

Ohm Yasası Hesaplama

ohm-yasasi-hesaplayici Ohm kanunu, Dirençli devrelerde akım, gerilim, direnç ve güç arasındaki ilişkileri hesaplamak için Ohm Yasası Hesaplayıcı aracını kullanabilirsiniz.

LM3XX Serisi regülatörler için hesaplama

regulator-hesaplama National firmasının üretimi olan LM317, LM338, LM350 vb. gibi bacak bağlantıları yapıları aynı olan regülatör entegrelerinin çıkış voltajını belirleyen pasif devre elemanlarının hesaplanmasını sağlayan bir araç.

LM317-LM338-LM350 Akım Regülatörü Hesaplaması

lm317 akim regulator devresi current regulation circuits LM3XX Serisi regülatör entegreleri sadece voltaj ayarı için değil akım regülatörü olarakta kullanılabiliyor özellikle şarj ve led uygulamalarında akım sınırlaması kullanılabilir.

Endüktans Dönüşüm Hesaplayıcı

enduktans-donusum-hesaplayici-ph-nh-mh-h-kh Bobin Endüktans dönüşüm hesaplayıcı, pico henry’den (pH) kilo henry’e (kH) ve aradaki birimlere (Nanohenry, Microhenry, Millihenry, Henry ) farklı ölçekte birimler arasındaki endüktans ölçümünü dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

555 Astable ve Monostable Devre Hesaplama

555-astable-ve-monostable-devre-hesaplama Meşur 555 zamanlama (timer lm555, ne555, ka555 vb.) entegresi ile yapılan astable ve monostable devreleri için direnç ve kondansatör değerlerinin hesaplanmasını sağlayan bir araç.

AWG Tel Çeşitleri Metrik Dönüşüm Tablosu

awg-tel-cesitleri-metrik-donusum-tablosu Genelde devre şemalarında ya da malzeme listesinde trafo, bobin vb. gibi elemanlarda kullanılan telin bilgisi AWG (Amerikan tel çapı) olarak verilir ama piyasada bu kılastma ile uygun teli bulmak zor AWG tel çeşitleri için hazırlanan metrik dönüşüm tablosu işimizi kolaylaştırır.

MC34063A Switching Regülatör Hesaplama

MC34063A-calculator-hesaplama-regulator DC DC Step-Up, Step-Down, Inverting şekillerinde çalışabilen switching regülatör entengerisinin bobin ve pasif devre hesaplamalarını yapan bir araç.

PWM PERIOD PWM DUTY CYCLE Hesaplaması

PWM Örnek C dili kodu ile PWM PERIOD PWM DUTY CYCLE hesaplaması kıristal, frekans vb bilgilerini girip C kodu içindeki değerleri sonuca göre değiştirip kullanabilirsiniz.