Paralel Seri Hoparlör Bağlantı Hesaplama

| Haziran 23, 2023 Tarihinde güncellendi
Paralel Seri Hoparlör Bağlantı Hesaplama

Evde kullandığımız ses sistemleri veya araba ses sistemlerinde bazen hoparlörlerin paralel, seri bağlanması gerekiyor bazende hem güç hemde omaj için bu tip hoparlör bağlantı şekilleri zorunlu oluyor. Excel ile hazırlanan Hoparlör seri, paralel bağlantı hesaplama aracı Anfi gücü hoparlör omajı, bağlantı şekline göre toplam omaj, tükettiği gücü gösteriyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

2, 3, 4 seri, paralel hoparlör bağlantısı ve 2 seri 2 paralel hoparlör bağlantı hesaplamalarını yapıyor. “Amp power” Anfinin çıkış gücü “Speaker A impedance” bölümne hoparlörün omaj değeri giriliyor “Speaker A power” bölümünde hoparlörlerin çıkış gücü veriliyor farklı omajlarda hoparlör bağlantısında hangisinn ne kadar güçte çalıştığını görebilirsiniz. Örnek hoparlör bağlantı şemalarında kırmızı noktalı bölüm hoparlörün + artı ucudur.

Hoparlör Bağlantı Hesaplama Programı

2-3-4-series-speaker-2-seri-2-paralel-hoparlor-baglanti

2-3-4-seri-paralel-hoparlor-baglantisi-2-seri-2-paralel-hoparlor-baglanti

paralel-hoparlor-seri-hoparlor

Hoparlör Seri-Paralel Bağlantı Örnekleri

hoparlor-seri-baglanti-hoparlor-paralel-speaker-serial-prallel-connection

Kaynak: duncanamps.com/technical/impedance.html

paralel-seri-hoparlor-baglanti-hesaplama

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2018/02/14 Etiketler: , , ,1 Yorum “Paralel Seri Hoparlör Bağlantı Hesaplama

  1. Yasin ekiciYasin ekici

    Yorumdan ziyade size bir sorum olacak oto amfinin tek cikisina 2 adet 4ohm oval ve 1adet 8ohm teweeter baglamak istiyorum teweterin tek ucunda suzgec olarak 2.2mf 250 volt silindir kondansator var ovalleri seri baglayip 8ohm elde edip bu baglantiya 8ohm olan teweeterı paralel baglasm 4ohm elde edermiyim bu sekilde baglayip olctugumde multimetre kondansatorden dolayi teweteri gormuyor 8ohm gosteriyor sade teweeteri tek olctugumde de kondansotor ucundan omh gostermiyor kondansatorsuz olcersem gosteriyor yuk altinda bu degisirmi saygilar.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir