Arduino Uno Çizim Robotu Projesi (Matlab Arduino IO)

| Mart 21, 2021 Tarihinde güncellendi
Arduino Uno Çizim Robotu Projesi (Matlab Arduino IO)

Çizim robotu Arduino Uno modül üzrine kurulu mekanik kısmı için bir oyuncak kitinin parçaları kullanılmış bunların dışında 3 adet servo motor kullanılıyor. Robotun resim verisi oluşturmak, haberleşme için matlab üzerinde arduino IO paketini yüklemek gerekiyor. Çizim robotunun kurşun kalem ile yapılan çizimleri test videosunda…

arduino-uno-arduino-projeleri-arduino-robot-arduino-robot-arm-robot-kol

Arduino Uno Çizim Robotu Projesine ait tüm dosyalar: instructables.com/id/Drawing-Robot

alternatif Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-23810.zip şifre-pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2015/01/11 Etiketler: , , , , , ,8 Yorum “Arduino Uno Çizim Robotu Projesi (Matlab Arduino IO)

 1. ali

  programdaki çizilecek olan resim nerede çiziliyor ve nasıl aktarılıyor biraz açıklar mısınız ?

  CEVAPLA
 2. Erman Aydin

  Resim matlab programında işleniyor. Köşe noktaları bulunup binary forma çevriliyor ve arduinoya gönderiliyor. Denedim pek verimli bulmadım.

  CEVAPLA
 3. Hasan

  Arkadaşlar. Sakın iyi derecede matlab ve arduino programlama bilmiyorsanız kalkışmayın bu projeye. Kaç gündür uğraştım sonuna geldim. Mekaniği harika oldu. Görselliğe de önem verdim. Ancak düzgün çizdirmek için ince ayarlar gerekli. Ne yaptıysam düzgün sonuç alamadım. Kare çizdirmekten başladım insan yüzüne kadar bir çok şey çizdim fakat çizilen yüzü insana benzetemezsiniz bile. Ancak göründüğü gibi güzel çizdirmeniz için tüm programayı siz yapmışsınız gibi hakim olmanız gerekiyor. Yani göründüğü gibi değil gerçekten iyi çizdirmek zor. Eğer gerçekten düzgün bir şekilde anlatılsaydı düzgün çalışması mümkündü. Ancak projenin kaynağı yabancı bir site ve orada da hiç iyi anlatılmamış. Kalibre ve montajın anlatılmasında çok eksiklikler var.

  CEVAPLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir