3 Bant Equaliser ve Balans Kontrollü Mikrofon Preanfi

| Mayıs 20, 2023 Tarihinde güncellendi
3 Bant Equaliser ve Balans Kontrollü Mikrofon Preanfi

Devre 2 Adet tl072 op-amp üzerine kurulu 9 volt pil ile besleniyor DC doğrultma ve regüle devresi üzerinde istenirse 15 volt DC Adaptör ile kullanılabilir düşük gürültü için pil kullanmanızı öneririm devre fazla akım çekmiyor

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Dengeli Mikrofon Preamp Devresi

Sağlam tasarım, 3 bantlı bir ekolayzır içerir. Aynı zamanda dengeli ve dengesiz çıkışlara sahiptir ve bir stereo veya gitar amplifikatörü sürebilir.

Mikrofon Preamfi Devresi Ana Özellikler

Mikrofon için dengeli giriş
Dengeli ve dengesiz çıktı
Seviye kontrolü
3-bant ekolayzır
Pil göstergesi

Devre iki düşük maliyetli iki op amp entegresine dayanmaktadır: TL072 IC1a ve IC2. IC1a, dengesiz bir ön yükselticiye dengelenmiş olarak işlev görürken, IC1b 46 kazançlı bir ters çevirmeyen amplifikatör olarak işlev görür. IC2b, pin 3 için faz dışı sinyal sağlarken, IC2a, VR2, VR3 ve VR4 ekolayzır aşamasını oluşturur.

Karaoke, halka açık konser veya bir grup için olsun, bir amplifikatöre mikrofon bağlantısı temel bir gereksinimdir. Bu Dengeli Mikrofon Ön yükselticisi 3 bantlı bir ekolayzır içerir ve bir gitar amplifikatörünü, herhangi bir stereo amplifikatörü sürmek için veya genel bir adres amplifikatörü için ek bir kanal sağlamak için kullanılabilir.

Dengeli mikrofonlar tercih edilir, çünkü ses sistemine ses ve gürültü yayılmasını önlerler. Dengeli bir mikrofon, genellikle XLR fişleri ve soketleri ile bağlanan 3 kablolu bir kabloya sahiptir. XLR pimi 1, geri dönüş veya topraklamadır ve diğer iki terminal (pin 2 ve 3) sinyaller içindir. Sinyaller anti-fazdadır; Başka bir deyişle, bir satır pozitif olduğunda, diğer satır aynı miktarda negatif salınır. Kablo boyunca toplanan herhangi bir hum etkin şekilde iptal edilir, çünkü aynı seviyede hum her iki sinyal hattında da bulunur.

XLR mikrofon preamp devre şeması

balanced-microphone-preamp-circuit-schematic

tl072_mikrofon_preanfi

Kaynak: siliconchip.com.au/cms/A_102159/article.html

tl072-ile-3-bant-equaliser-ve-balans-kontrollu-mikrofon-preanfi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/03 Etiketler: , , , ,1 Yorum “3 Bant Equaliser ve Balans Kontrollü Mikrofon Preanfi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir