Beyaz Ledler için 12-24V Girişli 1.5A Dimer Devresi

| Mayıs 17, 2023 Tarihinde güncellendi
Beyaz Ledler için 12-24V Girişli 1.5A Dimer Devresi

Kaliteli ve stabil çalışan bir LED dimmer devresi LM358 ve LM393 opampler üzerine kurulu güç katında BUZ71A mosfet kullanılmış çalışma frekansı 150Khz parlaklık ve hassas ışık ayarı yapılabiliyor LED dimer devresinin çalışma voltajı 12 volt 24 volt arası max. 1.5 amper

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

LED modülleri için dimmer

Modern LED ürnleri ile birçok ışık ve aydınlatma efekti elde edilebilir. Özellikle küme veya LED Şeritler gibi parlak LED konfigürasyonlarında, bu ürünlerin parlaklığını dimmerli olasılığı söz konusudur. Küçük sönük projemiz tam olarak bu görevi ele alıyor. Darbe genişliği şeması, kontrol elektroniği neredeyse. Yaklaşık bir adet komponent ayrıca harici bir potansiyometre parlaklık ayarına bağlanarak, böylece yerel olarak gerçek kontrol elektroniğinden ayrı işlem yapabilir.

LED’ler diğer uygulama alanlarını fethediyor, muhtemelen çok sayıda akkor aydınlatma görevi sunuyor. Bu tabii ki özellikle aydınlatmanın az olduğu alanlarda parlak ışık anlamında belirli bir Atmosfer oluşması anlamında gelmektedir. Burada çok az çabayla renkli ışık , noktalar, ışık çerçeveleri vb. gibi harika bir görsel efekt elde edebilirsiniz. Ve tam da belirli bir ambiyansın oluşturulacağı yerde, yüksek Parlaklıkları genellikle Müdahaleciliğe kadar çok parlak olan modern LED dizileri görünür. . Dolayısıyla burada daha sönük bir anlam ifade ediyor. Kurs, LED’lerin diğerlerinin yanı sıra neredeyse soğuk üretilen Işığa karşılık gelen faydalarıdır. Lineer regülatörler sayesinde fazla güç olmayan bu regülatörler kolayca yok edilir, yani ısı üretilir, ancak olası kayıplar. Bu, darbe genişliği kontrolü ile elde edilir, çünkü darbe genişliği Modülatörü (PWM) kullanılır. Bu, bağlı yükün açma ve kapatma arasında değişken bir oranla (Puls-0 ila 100 %) periyodik bir girişi ve tüketicinin daha hızlı bir Sırayla Kapatılması gerçekleşir. Bu, insan gözünün artık algılayamadığı bir frekansla (150 Hz) yapılır.

led-dimmer

Dimmer for LED modules

With modern LED orders can be many light and lighting effects. Especially in bright LED configurations such as cluster or LED Stripes, is the question of the possibility of Dimmens the brightness of these orders. Our little dimmer project addresses precisely this task. The pulse width scheme , the control electronics almost . About one can Comp also an external potentiometer brightness setting to be connected, so that the operation locally separated from the actual control electronics can make.

LEDs are conquering other areas of application , probably offers numerous Lighting tasks of the incandescent take over . This of course especially in the areas where there is less on the lighting within the meaning of bright light as to the generation of a particular Atmosphere arrives . Here you can with little effort a great visual effect achieve , such as colored light , with spots, light frames , etc. And just where a particular ambience to be generated, appear modern LED arrays , with their high Luminosities often too glaring through to Intrusiveness . Ergo makes a dimmer sense here . The course is the benefits the LEDs inter alia in almost cold generated Light are corresponding . that is not excess power through a Linear regulators easily destroy , ie Generate heat , but possible loss. This is achieved with the pulse-width control , for a so-called pulse-width Modulator (PWM) is used. This takes place a periodic input and Switching off of the consumer in faster Sequence with a variable ratio between switch-on and switch-off (Puls-0 to 100 %) of connected load. This is done with a frequency which the human eye no longer can perceive (150 Hz).

beyaz-led-dimer-dimmer-led-lm358-lm393-pwm-dimmer

Kaynak: http://www.elv-downloads.de/service/manuals/LDI1/61889-LDI1.pdf

seri-baglanti-beyaz-ledler-icin-12-24v-girisli-15a-dimer-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/06/28 Etiketler: , , , , , , , ,1 Yorum “Beyaz Ledler için 12-24V Girişli 1.5A Dimer Devresi

  1. selimselim

    hocam bu devre 24 volt girişli modül bir karta uygulacağım. modül kartının görevi fana gidiyor fan step motorla dizayn edilmiş. devrinin artırıyor bu devreyi araya koyup devrini sabitleyaceğim bir noktada üst sınıra çıkmayacak yeterli midir? 24 volt çalışıyor fan devrenizde 12-24 volt arası diye yazmısınız. önerilerinizi alabilirmiyim

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir