Arduino Pro-mini Yapıştırıcı, Krem Lehim Baskı

| Haziran 18, 2023 Tarihinde güncellendi
Arduino Pro-mini Yapıştırıcı, Krem Lehim Baskı

Sistem iki kanal lehim pastası, yapıştırıcı dağıtıcısı. Dağıtıcı devresi güç kaynağı olarak , 220V-5V / 1A, SMPS kullanıyor, Arduino Pro-mini 328 16MHz / 5V, iki step motor sürücüsü, ekranı, SH1106 / I2C, 5V-3.3V üzerinden besleniyor. MC14490P kodlayıcı kontaklarının sıçramasını bastırmak için ve doz pedalının düğmelerini kontrol için kullanılmış Devrenin 5V akım tüketimi 170mA’dan fazla değil.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Devrenin çalışma prensibi basittir, kontrolör belirtilen parametrelere, ön ayarlara ve seçilen çalışma modlarına göre adım, dönüş yönü ve kanal seçimi için gerekli sinyalleri üretir.

two-channel-dispenser-of-solder-paste-flux-glue

Step motor sürücüsünün (TMC2208) ayarlanması, motorun mevcut tüketimini ayarlamaktır. Seçilen modelle yapılan deneyler, 5V güç kaynağında 14 ohm sargı direncine sahip bir motorun, sürücünün güç tüketimi uzun süre 120…130mA olduğunda yüksüz “biraz sıcak” durumda çalışabileceğini göstermiştir.

Devrenin tükettiği akımı ölçüyoruz. Bu değere 120 … 130mA ekliyoruz, motor fiziksel olarak kapalıyken, ayarlanabilir sürücü üzerindeki ayar direncini referans voltajının olmadığı aşırı konuma ayarlayın, motoru bağlayın (tüm bağlantıları güç kapalıyken yapıyoruz) ), sürücüyü başlatın ve tüm cihazın mevcut tüketimini kontrol edin.

Kontrolör olarak standart Arduino Pro-mini 16MHz / 5V modülü kullanıldığından, kutudan çıktığı gibi sigortalar standarttır. Geliştirme açık, programın kaynak kodu Arduino IDE’de yazılmış, değişikliklerinizi ekleyebilirsiniz bunun için 2 kb kapasitesi kalmış. Menü işlemler iAnahtarlı Enkoder ile yapılıyor.

Son olarak, Motor bigileri, Devre kutusu ve Dağıtıcı mekaniğin SolidWorks 15 model dosyaları var. Ayrıca Sprint layout ile hazırlanan PCB çizim dosyası ve Arduino Pro-mini kaynak yazılım dosyası var.

 

Kaynak: cxem.net/master/131.php

krem-lehim-baski

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2022/09/19 Etiketler: , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir