JFET (Junction Field Effect Transistör) Kompresör

| Mayıs 16, 2023 Tarihinde güncellendi
JFET (Junction Field Effect Transistör) Kompresör

Öncelikle Kompresörler hakkında Detaylı bilgi ve farklı bir devre için buradaki yazıyı incelemenizi öneririm. Devre Thereshold-Ratio-Release-Attack ve Outlevel kontrollerini sağlıyor bypass özelliği var 9 volt pil ile çalışıyor devrenin pcbsi sprint layout ile hazırlanmış

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Kompresör, pasif ve aktif elektroniklere sahip elektro gitarların sinyalinin dinamik aralığını sıkıştırmak için tasarlanmıştır. Kompresör, bas gitarın sinyalini işlemek için başarıyla kullanılabilir.

Kompresörü tasarlarken veya’nın yazarları, bir gitar sinyali için en uygun teknik özellikleri sağlarken mümkün olan en basit devreye güvendiler. Cihaz doğru kurulum ile ayar gerektirmez, hemen çalışmaya başlar: DC modları otomatik olarak ayarlanır.

Ses yükseltme kanalı

Amplifikasyon kanalı, alan etkili transistörler üzerine inşa edilmiştir, çünkü yarı iletkenler arasında bu cihazlar gitar sinyal işleme için en uygun olanlardır.

Giriş sinyali doğrudan direnç dönüştürücü T1, T2’ye gider. Aşama voltajı otomatik olarak üretilir,T1 – yüksek kesme voltajına (4-5V) sahip transistör. “Düşük kesme” T2 ve, ilk tahliye akımı T2’ye eşittir. Akımın T1 tarihi yükü olarak kullanılması, nispeten düşük dirençli R 4+ R CH yükü üzerinde çalışırken tekrarlayıcı çıkışındaki bozulma seviyesini önemli ölçüde azaltmayı mümkün kılmıştır. p T2 yüksek sinyal seviyelerinde.

doğrusal moddan sınırlayıcı moda yumuşak geçiş gereksinimlerini büyük ölçüde karşılayan ve aynı zamanda düşük gürültü sağlayan m-kademeli (T3, T4) ana yükseltme aşaması olarak seçildi. önemli kazanç, yüksek doğrusallık ve spektrum harmoniklerinin uyumlu dağılımı.

Ardından, sinyal, kompresör yükünün m-kaskadın çalışması üzerindeki etkisini hariç tutan T5 ve T6’da yapılan itme-çekme tekrarlayıcıya gider. Tekrarlayıcı, çift genliğe sahip m aşamasının çıkışındaki sinyal besleme voltajına yakın olduğunda bile pratikte ek bozulma getirmez.Test sesleri;

The proposed compressor is designed to compress the dynamic range of electric guitars signal with passive and active electronics. Compressor can be successfully used for signal processing bass. In the design of the compressor authors focused on the most simple circuitry, ensuring optimum signal to the technical characteristics of the guitar.

Kaynak: sugardas.lt/%7Eigoramps/article60.html

jfet-junction-field-effect-transistor-kompresor-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/04/21 Etiketler: , , , , ,1 Yorum “JFET (Junction Field Effect Transistör) Kompresör

  1. BarışBarış

    bu devredeki transistorler rus malı bunların muadilleri nelerdir bizi aydınlatırsanız seviniriz

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir