Güç Amplifikatörü Çıkışlarına Kulaklık Bağlantısı

| Mayıs 20, 2023 Tarihinde güncellendi
Güç Amplifikatörü Çıkışlarına Kulaklık Bağlantısı

Amplifikatör ses çıkışlarına kulaklık bağlantısı yapılmaz yüksek ses kulaklıklara zarar verir yüksek çıkışlara kulaklık bağlamak için tasarlanmış iki kanallı bir devre ek olarak ses kısma aç kapa kontrolleri eklenmiş devre 12 volt dc ile çalışıyor anfi çıkışları bu devreye bağlanıyor kulaklık için gereken ses düşürülüyor röleler ile aç kapa kontrolleri yapılıyor Kontrol Entegreleri LM556 74HC74.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

İki kanal Stereo Kulaklık Adaptörü

Kulaklık soketi olmayan bir stereo amplifikatörünüz var ancak müziğinizi kulaklıklarla dinlemek mi istiyorsunuz? Eğer öyleyse, bu çok yönlü Stereo Kulaklık Adaptörü işi yapacak. Amplifikatörünüz ve hoparlörleriniz arasında bağlanır, çeşitli çalışma modlarına sahiptir ve ayrı ses kontrollerine sahip iki çıkış soketi içerir.

Genelde A sınıfı Stereo Amplifikatöre kulaklık çıkışı dahil edilmez çünkü mükemmel ses performansı önceliklidir. Hem kablo yolları hem de genel devre yerleşimi, tasarımdaki kritik faktörlerdir ve her ne kadar küçük de olsa, amplifikatörün sinyal-gürültü oranında ve harmonik bozulma şekillerinde büyük değişikliklere neden olabilir.

Stereo Kulaklık Adaptörü, stereo amplifikatörünüz ile hoparlörlerin arasına bağlanır ve iki çift kulaklık kullanabilir.

Kulaklıkla dinlemek istiyorsanız, burada sunulan basit Stereo Kulaklık Adaptörünü oluşturmak çok daha iyi bir seçenek. Doğrudan amplifikatörün hoparlör terminallerine bağlanır ve iki DPDT rölesi kullanarak hoparlörleri ve stereo kulaklık soketlerini değiştirir, bu nedenle ses performansını düşürme şansı yoktur.

Giriş bölümünde belirtildiği gibi, iki adede kadar stereo kulaklık bağlayabilirsiniz. Bunlar bir düğmeye dokunarak açılabilir veya kapatılabilir ve her birinin sesi ayrı ayrı kontrol edilebilir. Ek olarak, hoparlörler açılabilir veya kapatılabilir ve ayrıca her şeyi kapatan bir Sessiz düğmesi de bulunur.

anfi_kulaklik_adaptoru_diagram

Stereo-Headphone-Adaptor

Kaynak: siliconchip.com.au/cms/A_110349/article.html devrenin pcb üst görünüm resmi var sprint layout programı ile pcb kopyalama yöntemi ile pcb çıkartabilirsiniz

guc-amplifikatoru-cikislarina-kulaklik-baglantisi-icin-devre

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/02 Etiketler: , , , , ,2 Yorum “Güç Amplifikatörü Çıkışlarına Kulaklık Bağlantısı

  1. günaygünay

    arkadaşım başka bir siteye upload edersen rapidshare error veriyor…

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir