Gitar efekt devresi bass looper

| Haziran 1, 2023 Tarihinde güncellendi
Gitar efekt devresi bass looper

Efekt devresi iki adet TL072 op amp üzerine kurulu VR2 100k potansiyometre ile bass ses ayarı yapılıyor devrenin beslemesi 9 volt pil ile sağlanıyor akım tüketimi fazla olmadığı için kaliteli alkalin pil ile uzun süre çalışır yerleşim planı, şema, pcb baskı devre çizimleri var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

BASS PARALOOPER DEVRE ŞEMASI

paralooper-schematic

Örnek test seslerini dinleyin;

Yazarın açıklamaları (çeviri)

Bu ses klipleriyle ilgili bir not. . . Karşılaştırma için, her klip önce temiz bas sesine, ardından sadece efekte, sonra efekt ParaLooper’dan temiz sesle karıştırılabilir. Veya, belki de sadece seçilen efekt, daha sonra efekt ParaLooper’dan gelen temiz sesle doldu.

ParaLooper, bas kullanan tüm efektleri kullanan bir şeydir, çünkü orada herhangi bir alt emme, yüksek geçişli gitar pedalı ‘Bassify’ olacaktır. Ve, inşa etmek de oldukça basit. Sadece bir efekt döngüsü pedalı yerine, bu aslında düz sinyalinizi gönderim ve dönüş jaklarına taktığınız efekt (veya efektler zinciri) ile birleştiren küçük bir mikserdir. Islak / kuru dengesi ve genel çıkış seviyesi (artırma ve kesme) kontrolleri vardır.

Paralel efektlerle denemeler mono veya stereo olarak bir çırpıda zincirler. Örneğin, gönderene bağladığınız efektleri ikinci bir amplifikatöre veya mikser / kaydedici kanalına takabilirsiniz. Aynı zamanda ikinci bir kaynağı geri dönüş jakına takarak tıpkı iki kanallı bir karıştırıcı gibi kullanılabilir. Ayrıca, temiz sinyalde daha da düşük bir uç için açılabilen düşük geçişli bir filtre (toprağa kondansatör) vardır.

9/20/2005 güncellendi

Bunun için PCB düzenini yeniden yapmaya karar verdim, daha net ve takip etmesini kolaylaştırdım. Ayrıca şematik olarak da yaptım, yaptığım bazı küçük bileşen değişikliklerini gösterdim … çoğunlukla sadece bazı kapasitörlerin değerlerini arttırdı ve temiz sinyal için düşük geçişli filtreyi bıraktı (kendimi asla kullanmamıştım). Ancak, isterseniz C5’in değeri, temiz sinyale daha düşük bir son vermek için seçilebilir.

Düzen üzerindeki pedler, bu pozisyonda bir dizi farklı büyüklükte kapak içerecektir. Bence stok değeri (0.047uF) oldukça doğal bir sondaj kesimine benziyor. Ancak, daha büyük değerler daha yüksekleri kesecek ve daha düşük sonlardan geçecektir … gerekirse sese göre ayarlayınız.

Gövde üzerine kurulacak kadar küçük / basit. Ancak, bir PCB’yi gravürlemek için toner transfer görüntüsünü kullanmak istiyorsanız, tüm resmi 2,8 inç x 0,9 inç boyutuna getirmeyi deneyin. Ardından, IC’lerin dağlamadan önce sığacağından emin olmak için pim aralığını iki kez kontrol edin … gerekirse boyutları ayarlayın.

Kaynak: bass-para-looper

gitar-efekt-devresi-bass-looper

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/06/13 Etiketler: , , , , ,2 Yorum “Gitar efekt devresi bass looper

  1. İbrahimİbrahim

    Merhaba Arkadaşlar bu devre için ne kadarlık bir plaket gerekir tahmini?

    CEVAPLA
  2. Mustafa DinçMustafa Dinç

    Looper devresi demişsiniz yanılmıyorsam,ben dört yıldır gitar çalarım benim kullandığım looper. sesin kısa bir zaman dilimini kaydedip döngü şeklinde çalmasıdır,yanılmıyorsam

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir