Arduino Uno USB CNC Projesi

| Haziran 22, 2023 Tarihinde güncellendi
Arduino Uno USB CNC Projesi

Arduino Uno modül üzerine kurulu CNC devresi USB post üzerinden kontrol ediliyor SVG formatında resim formatlarını destekliyor motur sürücü kısmında L298N motor sürücü modülleri kullanılmış USB CNC Projesine ait Arduino Uno kaynak kodları CNC mekani hakkında detaylı bilgiler bağlantı şemaları verilmiş.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

cnc-usb-arduino-uno-l298-cnc

Eksenler 6 mm dişli çubuklardan geçirilir. Bir ucunda 6 mm dişli 10 mm’lik cıvatalara ihtiyacımız var. Bunu elde etmek için, 10 mm’lik cıvatanın iki karşıt tarafında düz olarak törpülenmesi gerekir. Şimdi 5 mm’lik bir delik açıldı. 6 mm’lik bir matkapla deliği delin.

Ardından tehdit kesilir. 3 musluk gereklidir. İlk kesim, genellikle şaftta bir halka ile işaretlenen tapper musluğu ile yapılır. Aletin üzerine biraz yağlayıcı koyun. Musluğun dikey olarak hizalandığından emin olun. Musluğu saat yönünde birkaç derece döndürdükten sonra, kesme işlemi sırasında oluşan talaşı kırmak ve böylece aletin sıkışmasını önlemek için saat yönünün tersine çevirin.

İkinci çalıştırma, şaftta iki halka ile işaretlenmiş ara kılavuzla yapılır ve son olarak üçüncü çalıştırma, genellikle halkasız, bazen şaftta üç halkalı olarak işaretlenmiş alt kılavuz ile yapılır.

Şimdi, 6 mm’lik bir cıvata deliğe kolayca sığmalıdır. Bir M10 somunu alın ve Cıvatanın üzerine deliğin olmasını istediğiniz yere vidalayın. Somunun bir yüzeyi 90°(görünür) konumda olacak şekilde bir mengeneye sokun. Ardından, somun yüzeyinin tam ortasında bir punta ile kolayca işaretlersiniz ve her ikisini birlikte delersiniz. Musluğu da aynı şekilde kesmeniz gerekir. Somunu gevşettikten sonra, kalıbınız tam olarak cıvatanın merkezinde ve törpülenecek bir şey yok.
Bundan sonra yağ deliğini de açabilirsiniz, sadece 90 ° döndürün

Deliği delip havşa açtıktan sonra matkap ucunu kılavuzla değiştirirken kılavuzların hizalanması basitleşir. Matkap presinin fişini çekin ve mandreni elinizle çevirin (örn. makarada) yoksa musluğunuz saniyeler içinde yok olur! Aynayı periyodik olarak saat yönünde ve saat yönünün tersine çevirmeyi ve alete biraz yağ sürmeyi unutmayın.

Bu, dik açılı işler için titreyen ellerime ve kötü gözüme güvenmeden dik açılı iplikler sağlıyor (Fred bana bunu yazdı – bu ipucu için teşekkürler!).
mekanik

80x80cm ölçülerindeki taban levhası, iki kenarında iki alüminyum çubuk bulunan eski bir masa tenisi masasından kesilmiştir. Alüminyum köşebent bir kenarda ucu yukarı bakacak şekilde sabitlenirken, düz taraf taban plakasının karşı kenarına sabitlenir.

20 cm’lik bir kare boru parçasına dört adet bilyalı yatak bağlanmıştır. 10mm delikler uçlardan sırasıyla 1,5 cm ve 3,5 cm mesafe ile delinir. 50cm yivli çubuk ile kare borunun kenarındaki matkap deliği sol uçtan 5.5cm uzaktadır. Çapraz çubuğu sabitlemek için kullanılan 4 mm’lik matkap deliği sağ uçtan 1,0 cm uzaktadır.

Kaynak: homofaciens.de/technics-machines-cnc-v2_en_navion.htm

arduino-uno-usb-cnc-projesi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2015/08/10 Etiketler: , , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir