Arduino Uno Spektrum Analizör MSGEQ7 8×8 Led Matrix

| Haziran 22, 2023 Tarihinde güncellendi
Arduino Uno Spektrum Analizör MSGEQ7 8×8 Led Matrix

Arduino Uno modül ile gerçekleştirilen Spektrum Analizör projesinde 2 adet MAX7219 sürücülü 8×8 Led Matrix display modül ve grafik ekolayzer filtre entegresi MSGEQ7 modülü kullanılmış. Ek olarak Arduino ile MAX7219 kullanımı için kod örnekleride var..

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Arduino Uno dışında Spektrum Analizör devresi için gerekli olan diğer parçalar delikli pertinaksa monte edilerek bağlantı sağlanıyor. Modüller standart parçalar elinizde varsa şemalara göre kendiniz hazırlayabilirsiniz

arduino-uno-spektrum-analizor-arduino-msgeq7-arduino-led-matrix

2 Kanallı Grafik EQ (aslında basit bir spektrum analizörü) oluşturmak için MSGEQ7’nin etrafında toplanmıştır ve Arduino Uno R3’ü, Arduino geliştirme ortamını ve ‘C’ kodlamasını kullanır.

Devre, sol ve sağ ses kanallarının görüntülenmesini sağlar. Her bir 8×8 ekranın sütunlarından yedisi, herhangi bir geçici zamanda ses sinyali yolunda bulunan aşağıdaki frekans bileşenlerinin ölçeklendirilmiş bir analogunu temsil eder.

16kHz, 6.26kHz, 2.5kHz, 1kHz, 400Hz, 160Hz ve 63Hz

Son sütun, tüm frekans bileşenlerinin yuvarlanan ortalama değerini temsil eder. Ses, Spectrum Shield’e yerleşik 3,5 mm Jak soketlerinden biriyle sağlanır, diğer soket bu sesi bir hoparlöre yönlendirmek için kullanılır.

LDR, izleyici için daha iyi kontrast sağlamak üzere ortam ışığı seviyesi düştüğünde 8×8 LED Matrix ekranları programlı olarak karartmak için kullanılır.

Kaynak: instructables.com/id/Back-to-the-1980s-with-the-Graphic-EQ

arduino-uno-spektrum-analizor-msgeq7-8x8-led-matrix

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2015/08/18 Etiketler: , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir