Arduino UNO LED Matrix Kayan Yazı Projesi

| Haziran 22, 2023 Tarihinde güncellendi
Arduino UNO LED Matrix Kayan Yazı Projesi

Arduino UNO kit üzerine kurulu kayan yazı devresinin yazı görüntüleme kısmın da 64×16 LED matris kullanılmış. Kayan yazı projesine ait Arduino UNO kaynak kodları bağlantı çizimleri ayrıca mekanik kısımların Arduino UNO kutusunun SolidWorks ile hazırlanan 3d çizim dosyaları var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Kayan yazı mesajı kod içinde bulunuyor değiştirmek isterseniz “shortened_Final_Code_A.ino” dosyasında satır 18 de bulunan “const char message[] =” içinde ki yazıyı değiştirmelisiniz. Devre 9v pil ile çalışıyor DC adaptor de kullanılabilir arduino ile gerçekleştirilmiş basit bir led kayan yazı projesi..

Arduino Kayan Yazı Test

arduino-projeleri-arduino-uno-arduino-kayan-yazi

Bu küçük ölçekli LED kayan yazının amacı, mesajları sınıfımıza daha modern ve merkezi bir şekilde göstermektir. Sınıfta, bu yapı beyaz tahta alanından tasarruf sağlar ve büyük miktarda bilgi depolayabildiği için kullanışlıdır. Ayrıca programlaması oldukça basittir ve bir montajı vardır, bu da onu sınıf ortamında herhangi bir yere yerleştirmeyi kolaylaştırır.

Kaynak: instructables.com/id/64×16-RED-LED-Marquee/

arduino-uno-kayan-yazi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2015/08/24 Etiketler: , ,1 Yorum “Arduino UNO LED Matrix Kayan Yazı Projesi

  1. TC Ilyas Bülent BayramTC Ilyas Bülent Bayram

    “shortened_Final_Code_A.ino” dosyasında satır 18 de bulunan “const char message[] =” içinde ki yazıyı nasıl değiştirecez

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir