Arduino Pro Mini Robot Balon

| Haziran 21, 2023 Tarihinde güncellendi
Arduino Pro Mini Robot Balon

Arduino ile çok ilginç ve şirin bir robot projesi olmuş 🙂 Arduino Pro Mini kart, 2 servo motor mikrofon, lipo pil ve diğer pasif malzemeler ile proje oluşturulmuş yazar Robot balon projesinde Arduino Uno kartıda kullanılabileceğini söylemiş.. işin uğraştıran kısmı balonu hazırlamak balon için Mylar Film kullanılmış ayrıca helyum gazıda gerekli.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Robot balon üzerinde ki mikrofon ile ortamda ki sesi algılayıp ses kaynağına doğru kanat çırparak gidiyor tabi ki tam stabil değil ama oldukca eğlenceli bir proje 🙂

arduino-pro-mini-kart-robotic-blimp-arduino-uno-robot

Ollie, insan habitatlarında yaşayan, keşif balonu tabanlı, otonom ve ortam robotu olan açık kaynaklı bir robottur. Ollie gözlemcidir, genellikle etrafındaki dünyaya merak uyandıran bir şekilde uçar. Ollie, heyecanla kanatlarını çırparak seslere tepki verir, samimiyetini ve fark edilme isteğini iletir. Ollie insanlar hakkında bilgi edinmek istiyor ve onların ilgisini çekmek istiyor.

Ollie , Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported Lisansı altında DIYers, hobiciler, sanatçılar, tasarımcılar ve öğrenciler tarafından kullanılabilir .

Ollie’nin bir Arduino beyni, uçmak için kanatları ve dinlemek için bir mikrofonu var. Bu talimatta size Ollie’yi nasıl yapacağınızı öğreteceğim, böylece siz de onunla tanışabilirsiniz.

2 özdeş kanat şekli oluşturmak için heykel telini bükün. Ağırlığı en aza indirmek için kullanılan tel miktarını korumaya çalışın. Uçları sabitlemek için epoksi kullanın.

Yönü kontrol ederek kanatların uçlarına servo aksesuarı takın ve epoksi ile sabitleyin. Gerekirse küçük bant parçalarıyla sabitleyin.

Aynı Mylar veya folyo parçalarını kesin ve bir tutkal tabancası kullanarak tel şekillerine tutturun. Kanat çırpıldığında yarım küre şekli alması için takarken folyoyu gevşek bırakın. Kanatları servoya takın. Tel sarma teli kullanarak servoları bağlayın.

Kaynak: instructables.com

arduino-pro-mini-robot-balon

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2014/07/28 Etiketler: , , , ,2 Yorum “Arduino Pro Mini Robot Balon

  1. Berke Can AykanBerke Can Aykan

    programda daha alıyorum avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x7b
    bu nedir yardımcı olurmusunuz

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir