Arduino ile Yapılan Seçilmiş 5 Proje

| Haziran 22, 2023 Tarihinde güncellendi
Arduino ile Yapılan Seçilmiş 5 Proje

Yazar: Direnc.net Arduino ile yapılabileceklerin ucu bucağı yok ama sizler için eğlenceli 5 proje seçtik.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

1) Arduino Twitter Kontrollü Kahve Makinası

İOTNesnelerin İnterneti” günümüzde bir virüs gibi yayılmaktadır.İnternetin nesneleri olmaktan nesnelerin interneti olabilen cihazlar üretebilmek artık herkesin çabası haline geldi, daha fazla merak içinde kalmadan bu zevki evinizde yaşamaya ne dersiniz.

Kahve makinanızı internet bağlantılı bir Arduino kart ile, ister yataktan, isterseniz de uçaktan kontrol edebiliyorsunuz. Üstelik bunu, Twitter hesabınıza bir mesaj atarak yapabiliyorsunuz. Sosyal medya bağımlısı bizler için bu proje oldukça eğlenceli olacaktır.

Twitter Kontrollü Kahve Makinası proje detaylar için buraya tıklayın.

2) Arduino Hava Kalitesi Ölçer

Artık ülkemizde hava kalitesi ve bu kaliteden kaynaklı birçok problem oluşabilmekte sizlerde bu konuda hassas iseniz arduino ve basit komponentler ile kendi hava istasyonunuzu kurabilirsiniz.Bu projeyi çok ufak maliyetlere kurabilirsiniz. Basit bir gaz sensörü ile kontrol kartını birleşimi sayesinde havanız hep temiz kalsın. Hava Kalitesi Ölçer Hava İstasyonu proje detayları için tıklayın.

3) Arduino ile Geleceğe Mesaj Bırakın

Sizlerde tanımadığınız insanların yıllar sonra bulabileceği mesajlar bırakmak isterseniz yada içinizi geleceğe dökmek istiyorsanız bu proje tam size göre. Basit komponent ve arduino modulleri ile geleceğe yatırım yaparak bu projeyi yapabilirsiniz. Denize bırakıcağınız bu proje her ne kadar eğlenceli olsada ne olucağını aslında siz bile bilmiyorsunuz. Projeninde aslında amacı bu, kendi elektriğini güneşten alan bir yapı ile içine bıraktığınız mesajı tanımadığınız insanlara ulaştırabilirsiniz. Geleceğe Mesaj Bırakın projesinin detayları için tıklayın.

arduino-deniz-lcd-mesaj-arduino-yazi

4) Arduino ile Wifi Üzerinden ısı ve nem değerlerini kaydetin

İOT (Nesnelerin İnterneti) projelerine giriş yapmak isteyenler için başlangıç projesi olan bu sıcaklık ve nem kayıt istasyonu. Sizi sürekli ölçüm yapmak zorunda bırakmadan kendisi kayıt yapan bir sistem oluşturmaktadır. Projede ısı ve nem değerlerini ölçmek için DHT-22 kullanılmış bu verileri wifi üzerinden yayınlayabilmek için ESP8266 modulü kullanılmıştır. Projenin güzel tarafı ise bu veriler bir server kayda kayıt sistemi kurmadan bulut bir sunucuda ücretsiz olarak api üzerinden kayıt altında tutabilmektesiniz. Wifi Üzerinden ısı ve nem değerlerini kaydetme projesi detayları için tıklayın.

arduino-wifi

5) Mutlu Bitkiler

Artık teknoloji evimizin her yerinde, bu projede çiçeklerimizin topraklarının ne kadar ıslak olduğunu ölçerek onları daha sağlıklı bir şekilde büyütebiliriz. Bu projeye özelliklede annelerimiz çok sevinecektir:) Mutlu Bitkiler projesi detayları için tıklayın.

arduino-smile

Sizler için birbirinden özel projeleri bir araya getirdik arduino projelerinde kullanılan tüm elektronik komponentleri direnc.net üzerinden satın alabilirsiniz.Bu projeleri yaparken hem eğlenicek hemde öğreniceksiniz. Teknolojiye azda olsa sizinde katkınız olması dileğiyle. Arduino modulleri ve sensörleri ile ilgili tüm ürünleri %100 güven ile www.direnc.net üzerinden temin edebilirsiniz.

Tüm projeler için alternatif;

arduino-ile-yapilan-secilmis-5-proje

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2016/10/14 Etiketler: ,2 Yorum “Arduino ile Yapılan Seçilmiş 5 Proje

  1. Emre GüneyEmre Güney

    MUTLU BİTKİLER yapan varmı ben yaptım led lerin hepsi yanıyor biride yorum yapmış kod ile pin ler uyuşmuyor muş yardımcı olursanız sevinirim

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir