2X40V 10A Laboratuvar Güç Kaynağı PFC SMPS

| Mart 21, 2021 Tarihinde güncellendi
2X40V  10A Laboratuvar Güç Kaynağı PFC SMPS

TMS320F28062, L6562 IR4427 mosfet sürücüsü tarafından kontrol edilen smps devresi . Pfc devresi L6562 ile tasarlanmıştır Baskılı devre kartlarının tasarımı ve elektrik şemalarının oluşturulması Eagle cad programı ile yapıldı. Ortaya çıkan cihazın tasarımı nedeniyle, giriş filtresi, ayrı bir baskılı devre kartına yerleştirilmiş aktif bir doğrultucu ile birlikte bulunur. DC’de DC kaynak çıkış modülleri ayrıca ayrı devre kartları dönüştürücü, TOP243 yardımcı güç kaynağı ve kontrol devrelerinde bulunur.

Smps trafo tasarımı, FERROXCUBE’den 3C90’dan yapılmış ETD44 ferrit çekirdeği üzerinde yapıldı. Bobinin çekirdek boyutu, farklı boyutlarda ( ETD34, ETD39, ETD44 ) birkaç ferrit çekirdek için hesaplamalara göre seçilmiştir. ETD44 temel alındı

Her iki kart da güç bileşenleri için bir soğutucu olan arka panele takılmıştır. Baskılı devre kartı kullanıcı çevre birimleri ön panele monte edilmiş ve kontrol devrelerine tek tek modüllere bağlanmıştır. Basılı bir devre tasarlarken, yalıtımın birincil ve ikincil taraflar arasındaki güvenlik açısından ve ayrı ayrı teller ve bileşenler arasındaki çalışma izolasyon mesafeleri arasında tutulması gerekir.

Baskılı devre kartlarının genişliği, içinden geçecek akımla eşleşmelidir. Bir baskılı devre kartından diğerine bir yol aktarılırken, izin verilen maksimum akım derecesi uygun yoğunluğu olan bir dizi öncünün kullanımı basılı devre kartı üreticisi tarafından gösterilir. Darbe akımlarının ( örn. İkincil akımlar) tek etkili ileri dönüştürücü doğrultucunun aktığı akım döngülerini en aza indiren elektromanyetik uyumluluk açısından kritiktir.

Sinyal ileten döngülerin en aza indirilmesi, rahatsız edici gerilimleri indükleme ve cihazın daha sonraki çalışması riski nedeniyle kontrol elemanları için eşit derecede önemlidir. SMD (yüzeye montaj) bileşenleri cihazları kullanarak cihazın toplam boyutunu azaltarak döngü boyutlarını ortadan kaldırmak da mümkündür, daha düşük maliyet ve daha hızlı PCB üretimi ile sonuçlanır. Kablo şemaları, baskılı devre tasarımı ve bileşen listesi dosyada yer almaktadır.

TMS320F28062 SMPS PFC Laboratuvar Güç Kaynağı Şemaları

dcdc-input-rectifier-with-active-power-factor-correction-dcdc-converter

laboratory-smps-control-tms320f28062-smps

pfc-laboratory-supply-2x40v10a-switching-supply-source-active-input-rectifier

ir4427-driver-tms320f28062-power-supply

adjustable-power-supply-switchmode-powersuply-circuit

switch-mode-power-supply-circuit
srcb

Alternatif Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-26201.zip

Yayım tarihi: 2020/02/05 Etiketler: , ,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.