230V Fan için Mikrodenetleyici Kontrolü Zamanlayıcı

| Mayıs 19, 2023 Tarihinde güncellendi
230V Fan için Mikrodenetleyici Kontrolü Zamanlayıcı

Zamanlama devresi Yüksek voltaj ile çalışıyor Dikkat edin. Kontrol devresinin beslemesi şebekeden yalıtılmadan alınmıştır bağlantıları yaparken test ederken Dikkatli olun Kullanılan Mikrodenetleyici PIC16F88 yüksek voltajın kontrolü için Triyak kullanılmış BTA08-600TW ne yazık ki kaynak asm kodu yok sadece hex kodu var en azından bu tip bir devre tasarlayacak kişiler için hazır pcb ya da PIC için trafosuz besleme yapmak isteyenler için güvenilir kaynaktan güzel bir devre..

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Tavan Fanı için zamanlayıcı devre Fanı banyonuzda veya tuvalette sabit bir süre açtıktan sonra çalıştırır ve iki çalışma moduna sahiptir

Ana Özellikler

Fan önceden belirlenmiş bir süre boyunca çalışır

Orijinal anahtarı kullanarak standart fan kablolamasına bağlanır

20 saniyeden 22 dakikaya kadar ayarlanabilir zaman aralığı

Hemen zamanlayıcı başlangıcı veya gecikmeli zamanlayıcı başlangıcı (yerleşik tek bağlantı teli bağlantısı tarafından seçilir)

Anında zamanlayıcı modunu kullanarak üç kata kadar uzatma

Açma ve süre uzatma için Piezo ses uyarısı

Camlarınızı her zaman açık tutamazsanız, buharı ve kokuları gidermek için tuvaletteki ve banyonuzdaki tavan aspiratörlerine gerçekten ihtiyacınız var. İyi havalandırma, tavanlarda ve duvarlarda küf oluşumunu önler ve uzun, sıcak bir duş alıyorsanız, duvarlarda ve pencerelerde suyun yoğunlaşmasını en aza indirir.

Bu Fan Zamanlayıcı, vantilatörün yanında, genellikle tavana monte edilmiş plastik bir kutuya yerleştirilmiştir. Oluşturduğunuzda, Zamanlayıcı’yı “acil” ve “gecikmeli” modlar olarak adlandırdığımız iki çalışma modundan birine ayarlayabilirsiniz.

“Gecikmeli” modda, duvar anahtarını kullanarak fanı normal şekilde değiştirin. Fan, anahtar açık bırakıldığı sürece çalışır. Duvar anahtarını kapattığınızda, fan otomatik olarak kapanmadan önce önceden belirlenmiş bir süre çalışacaktır.

“Acil” modunda, fan duvar anahtarı kullanılarak da açılır, ancak bu durumda, fan otomatik olarak kapanmadan önce önceden belirlenmiş bir süre boyunca çalışır. Daha uzun süre çalıştırmanız gerekirse, fanı aynı önceden ayarlanmış süre boyunca çalıştırmak için düğmeyi diğer konumuna çevirin. Alternatif olarak, fan çalışma zamanını, fan durmadan önce duvar anahtarını diğer konumuna çevirerek, önceden ayarlanmış bir süre boyunca uzatabilirsiniz. Bunu yaparsanız, fan zamanlayıcı kısa bir bip sesi vererek zaman uzatmasını onaylayacaktır.

Aslında, fanı normal ön ayar süresinin üç katı çalıştırmak için bunu iki kez yapabilirsiniz. Üçüncü kez değiştirmek, fanı kapatır.

Her modun avantajları vardır. “Acil” mod, fan anahtarının manuel olarak kapatılması gerekmediği avantajına sahiptir. Bu mod çocuklu bir ev için idealdir!

“Gecikmeli” mod, vantilatörü banyoda veya tuvalette olduğu sürece çalıştırmak isteyen ve giderken fanı manuel olarak kapatmayı hatırlayan (önceden belirlenmiş bir süre boyunca çalışmasına izin veren) her zaman daha uygundur. Seçimimiz “acil” modu kullanmak olacaktır – bu şekilde kapatmayı hatırlamanıza gerek kalmaz!

Önceden ayarlanmış çalışma süresi 20 ila 22 dakika arasında seçilebilir. fanının boyutuna bağlı olarak, genellikle yaklaşık 5-10 dakikalık bir ayar seçilecektir.

220v-bta08-600tw-pic16f88-timer-circuit-triyak-zamanlama-devresi

220v-fan-timers-picmicro

DİKKAT Devre yüksek voltaj ile çalışmaktadır dikkatli olun kondansatör bağlantılarına dikkat edin + – kutupları ters bağlarsanız yüksek voltajda büyük patlamalar olabilir devreyi çalıştırmadan önce Sigortalı Elektrik Hattı,koruyucu gözlük kullanın

Kaynak: siliconchip.com.au/cms/A_105318/article.html

230v-fan-icin-mikrodenetleyici-kontrolu-zamanlayici-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/02 Etiketler: , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir