USB DJ Midi Kontrol Cihazı

| Haziran 25, 2023 Tarihinde güncellendi
USB DJ Midi Kontrol Cihazı

DJ Midi Cihazı USB üzerinden bilgisayarınıza bağlanıyor Windows otomatik olarak tanır ayarlar aygıt sürücüsünü (HID sürücü) kurar , aygıt yöneticisiden “Ses, video ve oyun denetleyicileri” bölümünde “DJ CJ MIDI” olarak görünür

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Popüler müzik programları ile kullanılabilir FL Studio, Cubase, Virtual DJ, Ableton ve diğerleri. Miksler cihaz üzerinden değiştirebilir, ses düzeyi, denge, ekolayzır, frekans, kesim, filtreler, tempo vb.

DJ Midi Kontrol devresi Atmega8 mikrodenetleyici üzerine kurulu (atmega48 ile uyumlu) Midi cihazının USB 2 ve USB 3 versiyonları var. PCB çizimleri sprint layout ile hazırlanmış v2 hex dosyaları v3 için LCD ekranlı, ekransız hex ve WinAVR ortamında C ile yazılmış kaynak kodları var.

USB Midi Devre Şeması

circuit-midi-dj-cj-controller-30-usb-schematic-diagram

USB 2 Test görüntüleri

Çalışma prensibi: Mikrodenetleyici her 5 milisaniyede bir 8 düğmenin konumu ve 5 düğmenin basma durumu ile ilgili verileri okur ve bu süre içinde bir değişiklik olursa bunu USB kablosuyla (veya kullanıcının tercihine göre MIDI kablosuyla) bilgisayara gönderir.

Her iki durumda da, sürücüye gerek yoktur, USB sürümü için, aygıt bağlandığında Windows sürücüyü kendisi yükler (Vista, Windows XP, Windows 7 x64’te test ettim ve her yerde iyi çalışıyor), MIDI sürümü için ( ses kartı oyun bağlantı noktası aracılığıyla bağlanır) sürücü zaten kuruludur – aynı zamanda bir ses kartı sürücüsüdür. ATmega mikrodenetleyicilerde, yerleşik USB desteği olmadan bile USB ile çalışmak mümkündür. projelerine V-USB kullanıl

Kaynak: avargesnano.narod.ru

usb-dj-midi-cihazi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2020/04/30 Etiketler: ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir