TL494 L6574 12 Volt DC ile Floresan Lamba için inverter

| Mayıs 20, 2023 Tarihinde güncellendi
TL494 L6574 12 Volt DC ile Floresan Lamba için inverter

İnverter Devresi tl494 pwm kontrol entegresi üzerine kurulu ayrıca İnverter devresin de L6574 balast sürücü entegreside kullanılmış nüve, trafo sarım bilgileride verilmiş farklı projeler içinde iyi bir kaynak. 12V Floresan Lamba Çevirici 12V DC’den Floresan Lamba çalıştırmak için standart bir 36/40W gücünde çevirici devre. Kamp, arıza lambası ve hatta acil ev aydınlatması için idealdir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Floresan tüpler akkor lambalardan çok daha az enerji kullanır ve floresan tüpler de çok daha uzun süre dayanır. Diğer avantajlar, dağınık, parlamayan aydınlatma ve düşük ısı çıkışıdır.

Bu nedenlerden dolayı, ticari ve perakende binalarda, atölyelerde ve fabrikalarda flüoresan aydınlatma doğal bir seçimdir. Pille çalışan aydınlatma için, yüksek verimlilikleri nedeniyle floresan lambalar da ilk tercihtir.

Pil gücünden flüoresan lambaları çalıştırmanın ana dezavantajı, tüpleri sürmek için bir invertörün gerekli olmasıdır. İnvertör verimliliği daha sonra ana sorun haline gelir.

15W ve 20W tüpler kullanan birçok ticari 12V ile çalışan flüoresan lamba mevcuttur. Ancak, onları tam parlaklığa götüren birini görmek nadirdir. Örneğin, 12V ile çalışan tipik bir ticari ikili 20W floresan lamba 980mA veya 11,8W çeker. Floresan tüp sürücüsünün kendisindeki kayıpları göz ardı edersek, bu, her tüpün yalnızca 5,9 W güçle beslendiği anlamına gelir ki bu, 20 W değerinden önemli ölçüde daha azdır. Bu nedenle, lambalar 20W’lık tüpler kullanırken, ışık çıkışı par.

DİKKAT Devre yüksek voltaj ile çalışmaktadır dikkatli olun kondansatör bağlantılarına dikkat edin + – kutupları ters bağlarsanız yüksek voltajda büyük patlamalar olabilir devreyi çalıştırmadan önce Sigortalı Elektrik Hattı,koruyucu gözlük kullanın Bu devre, ölümcül olabilecek 300V DC’den fazla üretir. İnşaat, yalnızca şebeke seviyesinde voltaj ve güvenlik prosedürleri konusunda deneyimli kişiler tarafından denenmelidir.

İnverter Devresi ve TL494 Blok Şeması

inverter-nedir-inverter-anlami-hakkinda-bilgi-tl494

Floresan Lamba inverter devresinde kullanılan filtre ve sürücü trafolarının sarım bilgileri inverter devresinin yerleşim planları

floresan-lamba-inverter-devresi-filtre-surucu-trafolarinin

12V Floresan Lamba Inverter

36w-40w-fluoro-tube-12v-flourescent-lamp-inverter-brightness

Kaynak: http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30504/article.html

tl494-l6574-12-volt-dc-ile-floresan-calistimak-icin-inverter

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/04 Etiketler: , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir