Splan Kütüphane Dosyaları

| Haziran 26, 2023 Tarihinde güncellendi
Splan Kütüphane Dosyaları

Sprint layout PCB çizim programının yanında benzer şekilde kolay ve esnek olan Splan şema çizim programını kullanıyorum. Splan üzerinde devre çizimi çok kolay bunun yanı sıra PLC, elektrik tesisatı, kutu panelleri vb. bir çok çizim yapılabiliyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Aslında şematik çizimin yanı sıra bahsettiğim çizimler için Splan kullanımı olduca yaygın (yurt dışında). İleride Sprint layout ile birleşirse harika olacak ama o zaman fiyatı uygun olur mu bilmem.

Splan kütüphane arşivinde Siemans PLC, Sigorta panelleri, Yol vericiler, Motor diagramları, Endrüstyel otomasyon panomatik sembolleri vb. PIC, CDXXX, TTL Arduino çeşitli elektronik komponenler ve Bred board çizimi bulunuyor.

Not: Bazı çizimler çoklu proje halinde hazırlanmış yani tek dosyada birden fazla çizim menüsü bulunuyor alt bölümden projeler arası geçiş yapabilirsiniz.

splan-project-tab

Splan kurulumunda library klasörünün konumu C:\ProgramData\sPlan70\BIBO\. Uzantısı .LIB olan splan library dosyalarını bu klasör içine atıp kullanabilirsiniz.

Klasör konumu Options, General settings, Libraries bölümünden değiştirilebilir Uzantısı .spl7, .spl olan dosyaları direkt açıp çizim içindeki elemanın tümünü seçip sağ tıklayıp çıkan menüde “Add components to library” butonuna tıklayıp kütüphaneye ekleyebilirsiniz.

splan-7.0-full-setup-with-library-bred-board-test

electric-splan-library

splan-7.0-download-library-plc-siemens

logo-plc-splan-library

splan-7.0-full-download-splan-library-arduino

splan-kutuphane-splan-library

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2020/08/03Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir