QFN MLF kılıf entegrelerin lehimlenmesi (video)

| Şubat 25, 2019 Tarihinde güncellendi
QFN MLF kılıf entegrelerin lehimlenmesi (video)

Profosonel ekipman gerektirmeden basit olarak QFN MLF kılıf entegrelerin lehimlenmesi hakkında hazırlanan bir video

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

işlem aslında basit bütün iş havya ucunda bitiyor entegrenin yerleştirildiği bölüme ön lehim veriliyor sonrasında QFN MLF entegre yerleştiriliyor sonrasında düz tornavida şeklinde ucu olan havya ile lehimleme yapılıyor.

Kaynak: easyelectronics.ru

Yayım tarihi: 2011/03/30 Etiketler: , , , ,7 Yorum “QFN MLF kılıf entegrelerin lehimlenmesi (video)

  1. OrhanOrhan

   Flux sürüyor ben çok sık kullanırım hatta onsuz yapamam😄 Pastanın sıvı hali diyeyim sizin anlayacağınız şekilde, Flux ısıyı çok hızlı ve homojen bir şekilde bölgeye yayar

   CEVAPLA
 1. Bülent NurBülent Nur

  Yanlışım yoksa temizleyici asit. Yüzeydeki kiri oksiti alır lehimin daha kolay ve çabuk tutunmasını sağlar. Kalem tipi de var!

  CEVAPLA
 2. efeefe

  temizleyici asitdiye bişey olmaz. FLUX sürüyor oraya… araştırabilirsiniz internetten. ha 2 sene önceki adama niye cevap verdi diye bi sual oluşursa kafanızda.. bilmeyen olursa doğrusunu bilsin diye söyledim.

  CEVAPLA
 3. Bülent NurBülent Nur

  Flux’ın amacı , lehimden önce eriyip yüzeyin temizliğini yapmak ve ısı iletimini iyileştirmektir. LEhimin kalitesini artırır ve lehimin daha iyi tutunmasını sağlar. 3 ay önceki adama niye cevap verdi diye bir sual oluşursa kafanızda bilmeyen olursa doğrusunu bilsin diye söyledim.

  CEVAPLA
 4. Muzaffer KOÇMuzaffer KOÇ

  Sadece flux nokta. 4 yıl önceki adama niye cevap verdin diyen olursa sırf troll olsun diye yazdım. Tamamen eğlencesine, bakalım bu muhabbet ne kadar devam edebilecek.

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir