PASS ZEN V5 Class A Amplifikatör

| Haziran 15, 2023 Tarihinde güncellendi
PASS ZEN V5 Class A Amplifikatör

Class A amplifikatörler ayrı bir dünya özellikle DIY aleminde bu iş için çok büyük paralar harcayanlar var ilk kural tüm malzemelerin en kalitesinden ve orjinal olması sonrası zaten geliyor class a anfilerde genelde çıkış güçlri düşüktür ama gerçek güçleri verilir ayrıca sürekli tam güç çalışıyorlar Pass Zen V5 class a anfi devresi sade bir tasarıma sahip tüm detalar ölçim bilgileri vb. verilmiş.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

PASS ZEN V5 güç kaynağında mosfet regülatör kullanılmış aslında regülesizde devre çalıştırılır ama regüleli besleme daha sağlıklıdır yüksek seslerde voltaj dümü olmaz bu arada güç kaynağıda brnzer bir çok class a anfi devresinde kullanılabilir

pass-zen-v5-class-a-amplifier-pass-zen-v5-circuit

Mosfetli simetrik regüle devresinde 120v giriş görünüyor trafoda 120v girişli devreyi yapacak olanlar 220v trafo kullanılmalı bu arada şebeke girişinde garip bir bağlantı var.

B3 köprü diyotu + ve – uçları kısa devre edilip toprak hattına bağlanmış AC girişlerinden birisi simetrik beslemenin 0 ucuna diğeri ise anfinin kasasına bağlanıyor gürültüyü en aza indirmek için sanırım ya da topraklama ile ilgili ama daha önce hiç görmedim gerçekten çok kaliteli detaylı bir tasarım

class-a-amplifier-power-supply-mosfet-irfp9240-irfp240

The Complementary Zen

by Nelson Pass, (c) 2003 Pass Laboratories The Zen Amp concept is an exploration of how well you can make a simple audio amplifier perform. It makes for an interesting illustration of design technique, since more complex circuits are inevitably composed of collections of simple circuits, and it is well recognized that the optimization of these simple sub circuits is usually the key to getting the most out of the larger circuit.

Kaynak: diyzone.net/article.php?sid=431

pass-zen-v5-class-a-amplifikator

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/09/08 Etiketler: , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir