Otomatik tavşan besleme sistemi ATmega8 Pascal

| Haziran 8, 2023 Tarihinde güncellendi
Otomatik tavşan besleme sistemi ATmega8 Pascal

Aslında yemleme, besleme işi için çeşitli zamanlama devreleri kullanılabilir. Genelde uğraştıran, zaman alan mekanik kısımlar oluyor bu projede tavşana özel bir devre yok fakat yazar tavşanını beslemek için kullanmış 🙂 birde yazılım Pascal ile hazırlanmış pascal kullanıcıları için örnek olabilir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Devre atmel atmega 8 üzerine kurulu ayrıca 2×16 lcd üzerinde bilgileri görüntülüyor devreye ait kaynak kod eagle ile hazırlanmış pcb, şema çizimleri var.

Atmega8-microcontroller-based-feeder-pascal-avrco

Program temel olarak gerçek zamanlı bir saat ve bir servo motoru sürmek için bir PPM sinyal üreteci içerir. Bir eksantrik milini (küçük kancalar) döndüren servo motor, onu hassas açısal konumlara yerleştirir. Her açısal konum, bir devirme dozu salar

Saati ayarlamak için dört buton kullanılır (artı ve eksi saat, artı ve eksi dakika). Bir düğme, mekaniği ayarlamak ve başlangıçta her şeyi sıfırlamak için açısal konumlar döngüsünü manuel olarak ilerletmenizi sağlar. 2×16 LCD ekran günü, saati, modu (manuel, otomatik) gösterir. Yerinde programlama konektörü, yazılımı değiştirmeyi çok kolaylaştırır.

Tetikleme zamanları (06:00 ve 18:00) programda değiştirilebilir, ancak “canlı”da değiştirilemez; Bununla bir sorunum yok. Bu başarının özelliği programda yatmaktadır: doğrudan PASCAL’da yazılmıştır.

Yazar: Silicium628

automatic-rabbit-feeding-system

atmega8-ld-buttun-timer-circuit-pcb-pvc

otomatik-tavsan-besleme-sistemi-atmega8-pascal

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2011/05/29 Etiketler: , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir