NE5532 Preamplifikatör Ton Kontrol Devresi

| Haziran 5, 2023 Tarihinde güncellendi
NE5532 Preamplifikatör Ton Kontrol Devresi

Preamplifikatör devresi ne5532 op amp üzerine kurulu stereo iki kanal ve bass, tiz, balans, volum kontrollerini yapabiliyor. NE5532 ton kontrol preamplifikatör devresinin beslemesi simetrik +-12v (7812 pozitif regülatör, 7912 negatif regülatör) düşük akım çektiği için ufak 12v kumanda pilleri seri bağlanarak devre çalıştırılabilir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

NE5532 Preamplifier Tone Control Circuit Based on the two-channel stereo preamplifier circuit ne5532 op amp and bass, treble, balance, volume control can do. NE5532 preamp tone control circuit supply symmetrical +-12v positive regulator 7812, 7912 small 12v negative regulator controller batteries connected in series for low current drawn by the circuit can be operated.

ne5532-preamplifier-circuit-tone-control-circuit

NE5532 Preamplifikatör Ton Kontrol Devresine ait eagle pcb, şema;

ne5532-preamplifikator-ton-kontrol-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2011/01/08 Etiketler: , , , ,12 Yorum “NE5532 Preamplifikatör Ton Kontrol Devresi

 1. ErcanErcan

  balans pot : 2.2k mono
  bass,treble.volume : 50k stereo

  CEVAPLA
 2. TahaTaha

  Polyester kondansatörler yerine smd seramik kondansatör takılsa sorun olurmu devreyi smd olarak çizmek istiyorum

  CEVAPLA
  1. ErcanErcan

   Ben profesyonel bir elektronikçi değilim hobi amaçlı uğraşıyorum bu işlerle. Fakat seramik kondansatörlerin daha hassas filtre özelliği olduğunu biliyorum. Bu yüzden kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

   CEVAPLA
 3. uğur yılmazuğur yılmaz

  hangi pcb programı ile açacağız bunu acaba

  CEVAPLA
 4. TahaTaha

  Güncel eagle programı da açıyor dosyayı eagle nin kendi sitesinden indirebilirsiniz

  CEVAPLA
  1. gevvgevv Yazar

   Bilgi için teşekkürler. En son denediğimde dosya boyutu baya büyüktü internet bağlantısı gerekiyordu vb. baya değişiklik vardı hiç sevmemiştim eagle v7.7 daha sade

   CEVAPLA
   1. TahaTaha

    Kurulum için internet bağlantısı gerekiyor yıl 2022 oldu artık dağda bile birsekilde internete girilebiliyor telefon ile paylaşımla filan ürün crack yapmaya filan da ihtiyaç yok öğrenci hesabı acinca 2 katmanlı alan sınırlı kullanım izni veriyor 3 yıl galiba ben öğrenci hesabı ile kullanıyorum 7.7 zamanında Autodesk firmasının değildi sonrasında satın aldılar ve benim en çok beğendiğim program oldu hem bedava hem orijinal hemde libary dosyası aradığında internette kolayca bulunuyor özellikle program öğrenmekte zorlanan insanlar için çok basit bir program bende öyleyim altium ve orcad programlarına baktım çok zor geldi bana göre enkolay proteus ve eagle proteus u okulda ogretiyorlardi sonra hiç kullanmadım eagle bence gayet güzel ve geçerli bir program çok fazla kullanan var libary bulunduran siteler var eski libary leri yeni program a da ekliyebiliyorsun güzel kullanışlı bir program ama hiç internet yokken denemedim deyiyip yazarım buraya bu arada internet baglantisini sadece oturum açmak için istiyor öğrenci hesabını açıyorsun bitiyor iş verdiği alan da bence yeterli geliyor.

    CEVAPLA
    1. gevvgevv Yazar

     Doğrudur hocam ben biraz eski kafalıyım sanırım 😀 sevmiyorum böyle yok internet zorunlu yok o bu şu 😀 eagleyi sadece pcb, şema açmak için kullanıyorum bir kaç denemem oldu çözemedim şuan sprint layout bana yetiyor 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir