Xiaomi Mi-Box Sökümü Arıza Tespiti

| Ağustos 6, 2022 Tarihinde güncellendi
Xiaomi Mi-Box Sökümü Arıza Tespiti

Xiaomi Mi Box android Tv kutusunun sökümü ve arıza tespiti hakkında hazırladığım bir video. Mi Boxu Tamir edemedik ama yeni başlayanlar, tamir işleri ile ilgilenen kişiler için faydalı olabilecek bilgiler içeriyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Mi Box Plastik kasasına biraz zarar verdik nerelerden kilitlendiğini bilmediğim için normal… birde plastik sökme aletleri yerterli olmadı mecbur metal kullandım. Mi Box cihazında Amlogic üretimi gelişmiş dört çekirdekli OTT/IP Set Top Box (STB) uygulama işlemcisi S905X-H arızalı çıktı 5-SSOP kılıfında QWBAC entegreleride aşırı ısınıyordu ama arızalı oldukların ve ne olduklarından emin olamadım.

 

mi-box-disassembly-troubleshooting-mi-box-repair-mi-box-board

mi-box-sokme-sorun-giderme-mi-box-onarim-mi-box-board

Yayım tarihi: 2022/08/063 Yorum “Xiaomi Mi-Box Sökümü Arıza Tespiti

 1. AdemAdem

  Hocam bu cihazlar aşırı ısınıyorlar. Cihaz dolap gibi kapalı bir yere koyulduysa aşırı ısınıp soğumadan soğuk lehim arızası yapması işten bile değil. Ama sizdekinde sanırım işlemci yanmış.

  CEVAPLA
  1. gevvgevv

   Elektrik gidip gelince arıza olmuş adaptörü sağlam ama artık ne olduysa işlemcisi gitmiş. Kullanmadım ama söylediğiniz gibi ısınması fazladır. Bana soğutması pek yeterli gelmedi buda normaldir, devir planlı eskitme devri 🙂

   İyi çalışmalar.

   CEVAPLA
   1. seronseron

    Aslında o çipe biraz sıcak hava üfletip cımbızla hafif kımıldatsan belki çalışır. Soğutması yeterli değil diyorsun sıcak sıcak aniden elektrik gidince ani soğumadan büzüşme soğuk lehim oluşmuştur arkadaşın dediği gibi. Bence sen onu çözersin. Çalışırsa çiplerin üstüne birer ram soğutucusu, tamamdır.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir