Led Aydınlatma Enerji Tasarruflu Led Lamba Devreleri

| Haziran 16, 2023 Tarihinde güncellendi
Led Aydınlatma Enerji Tasarruflu Led Lamba Devreleri

Daha önce led aydınlatma ile ilgili enerji tasarruflu led lamba projemi paylaşmıştım basit bir devre ile şebeke voltajını düşürüp, doğrultup beyaz led çalıştırılıyordu.. Bu yazıda verilen devrelerde aynı yapıda 12 led lamba, 36 led lamba ve 160 led lamba devreleri var devreler çin malı lambalardan çıkartılmış.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Şebeke voltajını kondansatör ile düşürüp izolasyon yapmadan direkt led çalıştırmak sağlıklı değil verimide biraz daha düşük fakat çok ucuz ve uzun süre sorun çıkartmadan çalışabiliyor o kadar çok led lamba modeli var ki hepsi aynı sistem üzerine kurulu

Dikkat ederseniz devrelerde 220v girişinde Emi filtre bobin, kondansatör kullanılmamış bunun sebebi maliyeti düşürmek ayrıca devre boyutunada etkisi var filtre eklerseniz çalışma için daha iyi olur ayrıca devreyi yaptıkdan sonra çekilen akıma göre uygun değerde sigorta eklemeyide unutmayın.

Son olarak bu tip led lamba devreleri her ne kadar basit olsada piyasada aynı sistemi kullanan, hatta büyük marketlerde satılan Led lambalar var.

Amatör projelere göre en büyük farkları SMD tip yüksek güçlü power led kullanılması ve PCB kartın alüminyum olması alüminyum PCB ledleri soğutuyor verimi yüksek oluyor imkanınız varsa PCB tasarımını alüminyum destekli yapın..

5mm Dip kılıf led kullanlanacaksanız led sayısını olabildiğince yüksek tutmanız gerekli gerçi ortama ve ihtiyaca göre aydınlatma gücüde değişir..

economic-led-lamp-led-lighting-circuits

wirtschafts-led-lampe-led-beleuchtung-circuits

220v-led-aydinlatma-ekonomik-230v-led-lamba-devreleri

Yazı sonunda ki zip arşivinde ki devreler dışında ek olarak kondansatör tablosu olan devreyide ekliyorum
Kondansatör C2 630VDC veya 250, 275VAC kullanılabilir. C1 470uf kondansatörün çalışma voltajı çıkış voltajına göre belirlenecek tabloda bilgiler verildi 10 led için 470uf 50v kullanılabilir

serial-capacitorpower-led-current-flowing-led-lamba-devre-semasi-kondansator-tablosu-220v

DİKKAT Ledli aydınlatma Ledli lamba devreleri e yüksek voltaj ile çalışmaktadır dikkatli olun kondansatör bağlantılarına dikkat edin + – kutupları ters bağlarsanız yüksek voltajda büyük patlamalar olabilir devreyi çalıştırmadan önce Sigortalı Elektrik Hattı,koruyucu gözlük kullanın

led-aydinlatma-enerji-tasarruflu-led-lamba-devreleri

Şifre-Pass: 320volt.com

İlgili bir yazı: LED ve LEDLER

Yayım tarihi: 2012/09/16 Etiketler: , , , , , ,7 Yorum “Led Aydınlatma Enerji Tasarruflu Led Lamba Devreleri

 1. led aydınlatmaled aydınlatma

  bu devreler gece lambası olarak rahatlıkla kullanılabilir. Aşırı uygun fiyat ve az enerji harcaması. led aydınlatma teknolojinin en güzel örnegi.

  CEVAPLA
 2. seronseron

  gevv, linkin birisi ölmüş diğeri de onedrive üyelik istiyor.

  CEVAPLA
 3. ramazanramazan

  iyi günler 24v lik bir motorla bir matkap yapmayı düşünüyorum direk şebekeden elektirik kullanmayı düşünüyorum nasıl bir mekanizma kurabilirim yardımcı olurmusunuz

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir