Kaliteli preanfi devreleri bass mikrofon gitar

| Mayıs 29, 2023 Tarihinde güncellendi
Kaliteli preanfi devreleri bass mikrofon gitar

Özellikle müzisyenlerin, gitaristlerin çok işine yarayacak preanfi devreleri bulunuyor tasarımlar kaliteli denenmiş ve baskı devreleri var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Stereo Preanfi Devresi Mikrofon Girişli Ekolayzırlı

Çok kaliteli bir tasarım preanfi devresinin stero iki kanal ses girişi/çıkışı ve mikrofon girişi bulunuyor ayrıca ekolazır ve ses kontrol bölümleride var. Konrol tl071 ve tl072 opamplar ile sağlanmış devrenin besleme voltajı 9 volt 300ma trafo ile sağlanmış

Normalde bir çok opamp simetrik besleme ile çalışır bu uygulamada tek çıkışlı trafodan simetrik voltaj elde edilmiş bu yüzden dosyadaki besleme devresini kullanmalısınız ya da standart bir simetrik besleme devresi yaparsınız.

preanf-devresi-ekolayzir-devresi-mikrofon-devresi

Gitar preanfi devresi 3 band ekolayzır distirisyon efekt

Devre tl074 ve jrc4558 opamplar üzerine kurulu 3 bant ekolayzırı ses kontrol distirisyon efekt bölümü ve seçici anahtarları buluyor. çalışma voltajı 2×12 volt dc simetrik güç karnağı için 2×9 volt ac 300ma trafo önerilmiş

guitar-preamps-circuit-condenreverb-tile

Kaynak: http://videorockola.com

kaliteli-preanfi-devreleri-bass-mikrofon-gitar-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/01/22 Etiketler: , , , , , , , , ,24 Yorum “Kaliteli preanfi devreleri bass mikrofon gitar

 1. melih turanmelih turan

  Hocam Gitar preanfi devresi 3 band ekolayzır distirisyon efekt devresini çalıştıramadım yardımcı olur musunuz?

  CEVAPLA
 2. kck87kck87

  Stereo Preanfi Devresi Mikrofon Girişli Ekolayzırlı devresi hışuma gitti ama beslemesini tek ac çıkışlı trafodan simetrik yapılmış ve o devreyi kullanmamız önerilmiş. ben o beslemeyi değilde simetrik çıkışlı trafo kullanarak simetrik beslesem bir sorun olurmu. birde line girişleri var o girişler diğer ses girişleri için sanırsam pc veye mp3 player v.s. ve o siyah jaktanda mikrofon bağlıyoruz acaba buraya hangi tür mikrofon bağlıyoruz.

  CEVAPLA
 3. gevvgevv Yazar

  Evet bende simetrik besleme durumunu anlamadım yazarın imkanı yok diye düşünüyorum ama sanmam 🙂 bende standart simetrik besleme daha uygun olur ek olarak dinamik mikrofon kullanmanızı öneririm

  CEVAPLA
 4. kck87kck87

  hızlı cevabına teşekkür ederim. pdf dökümanında ki pcb birebir bıyutmu acaba. birde pdf dökümanında line girişleri var. bu girişe pc bağlayıp aynı andada mikrofondan konuşarak karaoke gibi kullanabilirmiyiz?

  CEVAPLA
 5. gevvgevv Yazar

  denemedim fakat tahminimce 1/1 pdf ayrıca tahminimce kareoke gibi olur ama ses nasıl çıkar bilemiyorum mikrofon kalitesi pc topraklaması ses işlerinde ne kadar çok kalabalık o kadar sorun 🙂

  CEVAPLA
 6. kck87kck87

  Gitar preanfi devresi 3 band ekolayzır distirisyon efekt devresi çalışıyormu acaba. videoda çalışıyor gözüküyor ama üstteki melih turan arkadaşımız çalıştıramamış?

  CEVAPLA
 7. kck87kck87

  Stereo Preanfi Devresi Mikrofon Girişli Ekolayzırlı ben bu devreyi yaptım fakat çalışmadı baskıdevre ile normal devre şeması birebir örtüşüyor nerede sorun olabilir acaba??

  CEVAPLA
 8. kck87kck87

  Stereo Preanfi Devresi Mikrofon Girişli Ekolayzırlı olan devreyi yaptım ve çalıştırdım gerçekten kaliteli ve sorunsuz bi şekilde çalışıyor. ton ayarları güzel ses verimi çok iyi. bu poreamfiyi daha önceden yapmış olduğum yine bu sitede olan 150W mosfet ampli ile denedim sonuç harika.

  CEVAPLA
 9. kck87kck87

  Arkadaşlar preamafi devresini yaptım ve ilk denememde çalıştı memnundum fakat zamanla seste kısılma hafiften cızırtı yapmaya başladı ses bu şekilde iken bass potunu hafif kısdığımda düzeliyordu.

  Gittikçe dahada ilerleyen bu sorun en sonunda tamamen sesin kısılmasına kadar gitti. ama devre üzerindeki iki opamp arasındaki iki tane kondansatöre elimle dokunduğumda ses eski haline geliyor ve kısa süre sonra tekrar ses cızırtılı bir hal alarak tamamen yavaş yavaş sanki sesi kısıyormuşuz gibi ses gidiyor.

  Çözüm olarak bu kondanstörleri kısadevre yaptım olmadı, metal kılıfından yüksesk derğerli direnç ile şaseye çaktım düzelmedi. orjinalinda kutulu olan bu kondansatörleri kutupsuz kondansatörler ile değiştirdim yine çözüm olmadı.

  bir yardım ??

  bu sorun haricinde devre çok güzel çalışıyor memnundum.

  CEVAPLA
 10. EnisEnis

  Gitar için olanını yaptım oldukça güzel çalışıyor hiçbir problem yok.

  CEVAPLA
 11. TarıkTarık

  bas gitar için olanındaki k117 transistor bulamadım muadili olarak ne kullanabilirim ???

  CEVAPLA
 12. Alp ErkanAlp Erkan

  stereo mikrofon devresini yaptım. elektro gitar devresini yaptım ikisi de çok güzel çalışıyor. mikrofon devresini pek kullanmıyorum ama özellikle elektro gitar preamfisi mütiş. marshall ın 200w lık amfilerindeki preamfiye benziyor. kalitesi üst düzey.Yanına opamplı bi 24 w amfi koydum altına da bir kolon Distortion ile yaşıyorum.

  CEVAPLA
 13. Enis ÇAKMAKEnis ÇAKMAK

  Arkadaşlar ben elektro gitar için olan

  PREAMPLIFICADOR PARA GUITARRA ELECTRICA CON DISTORSION

  klasörü içindeki şemayı yapmaya karar verdim ve bir kaç yere kafam takıldı. Öncelikle pdf dosyasının içinde 9×9 300 mA yazıyor ama sitede

  çalışma voltajı 2×12 volt dc simetrik güç karnağı için 2×9 volt ac 300ma trafo önerilmiş

  denmiş. Şimdi hangi trafoyu kullanıcağım.

  İkincisi ses çıkışını nasıl yapacağım. Kalkıp 200w lık bi ses gücü kullanmayı düşünmüyorum. Kabin olayı nasıl olucak 15watt lık bi çıkış gücü benim için yeterli olucaktır. Ama + salida yazan yerden direk olarak haporlöre mi bağlantı yapacağım yoksa farklı bi bağlantı gerekli mi ? Farklı bir devre ile kabin yapmam gerekiyorsa 15wattlık bir şema elinizde mevcutmu ?

  Kısacası devrenin girişinden çıkışına kadar yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı ?

  [email protected]

  CEVAPLA
  1. gevvgevv Yazar

   link yenilendi

   dosyanın 38mb olmasının sebebi yazıda gödüğünüz videoyu silmeyi unutup upload yapmışım 🙂 devrelerin boyutu 1.4mb

   CEVAPLA
 14. bekirbekir

  gitar EQ da 104 yazan mercimnek kondansatörlerin yerine ne geleçek 104 yzıoor ama malzeme listesinde 104 denen bir şey yok

  CEVAPLA
 15. furkanfurkan

  arkadaşlar
  PREAMPLIFICADOR CON ENTRADA DE MICROFONO, LINEA Y EQ

  yaptım ama çalışmadı yardımcı olurmusunuz.
  aynı adamların yaptıgı 400wlık anfiyi yaptım o çalıştı ama bunda sorun verdi ?

  CEVAPLA
 16. mevlüt kaklanmevlüt kaklan

  bu tür devrelerde kullanılan bütün potların metal gövdeleri topaklanacak yani beslemenin sıfırına verilecek ayrıca bu devreleri metal kutu içerisine koyup denemeden gürültüler oluşur kolay gelsin

  CEVAPLA
 17. OğuzOğuz

  hocam ben elektro gitar için preamplifikatör devresini yapmak istiyorum ancak malzemeleri tedarik ederken entegreleri bulamadım acaba JRC4558 ve TI074 entegrelerini tedarik edebileceğim bir adres veya link verebilirmisiniz? veya bu entegrelerin yerine başka entegre kullanabilirmiyim?

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir