HCPL-3101 15 Volt 15 Amper H-Bridge (H-Köprü) Motor Sürücü

| Haziran 11, 2023 Tarihinde güncellendi
HCPL-3101 15 Volt 15 Amper H-Bridge (H-Köprü) Motor Sürücü

Motor sürüc devresinin güçü oldukca yüksek 20 volta kadar çalışabiliyor yazar 15v ile denemiş 15 amper güç alınmış H-Bridge (H-Köprü) mosfetleri sürmek için HCPL-3101 opto kublör kullanılmış bu eleman mosfet ve igbt sürmek için üretilmiş motor kontrolünde ana bölümün (mikrodenetleyici vb.) etkilenmemesi için izole olması daha iyi devrenin pwm frekansı 20kHz TTL ile kontrol edilebilir yazar atmel seri bir işlemci ile kontrol etmiş çeşitli robot, cnc vb. projelerinizde işinize yarayacak kaliteli bir motor sürücü devresi pcb, yerleşim planı vb.. tüm çizimler var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

mosfet-motor-driver-circuit-15v-15a-special-circuits-hcpl-3101-control-gate

ttl-pwm-control-of-dc-motor-in-both-directions-this-driver-quadrature

Motor sürücüsü 15V/15A

Üst düzey bir DC komütatör motoruna dayanan bir mobil robotun tahrikini kontrol etmek için yaklaşık 150 W güç (Bosch akülü matkaptan alınan motor), bu dört bölgeli motor sürücüsünü HEXFET transistörler. HEXFET’lerin Geçit elektrotlarını kontrol etmek için özel HCPL-3101 devreleri kullanılır ve bu nedenle hızı bir PWM sinyali kullanarak kontrol ederken kenarların kalitesini artırdı (yüksek diklik). Anahtar olmayan ek bir özellik, uyarıcının kontrol kısmının güç kısmından optik olarak ayrılmasıdır.

Güç kaynağı: 12 – 20V
Mantıksal güç kaynağı: 5V
Maks. f.PWM: yaklaşık 20kHz
Maks. I: 15A, metne bakın
Tasarım: 2 x ½ köprü
Kayıt. girişler: TTL
IRF4905 -55V, -74A, 0,02W, 200W
IRFZ48N 55V, 64A, 0,014W, 130W

Bir DC motoru her iki yönde kontrol etme ihtiyacı için, bu uyarıcı dörtlüdür, sözde bir köprüye bağlantı, İngiliz H köprüsü, dört güç anahtarı kullanıldığında (valfler terimi de kullanılır) rotor sargısından geçen akım her iki yönde değişebilecek şekilde bağlanır.

HEXFET tipi tek kutuplu transistörler, çok iyi performans parametreleri nedeniyle seçilmiştir. Onlarla birlikte anahtarlanan kanalda çok düşük kayıplarda anahtarlanabilen onlarca amper mertebesinde – tipik olarak N için yaklaşık 10 mW ve P için yaklaşık iki kat daha fazla. Ancak, bu tür güç elemanlarıyla ilgili büyük bir sorun, çok yüksek giriş kapasitansı (CISS – Giriş Kapasitansı – Gate elektrodunun Source elektroduna kapasitansı).

Bunlar tipik olarak nF birimleridir. Onlarca kHz mertebesinde hareket eden hızlı prosesler için bu kapasite OZ gibi normal yöntemler veya çıktılar kullanarak HEXFET’i açıp kapatamayız. hızlı gerektiği gibi. Hızlı açma veya kapama, aslında değişen durum için çok yüksek bir tepe noktası gerekir akım. Gate elektrotunu kontrol etmek için devrenin yüksek çıkış direnci ve aynı zamanda yüksek kapasitesi, bir gecikme elemanı olarak işlev görmeye başlayan ve böylece deforme olan basit bir RC entegrasyon elemanı ile sonuçlanır.

çıkış gücü sinyali, geçit voltajı yavaşça yükseldiğinden ve transistör gecikmeli olarak açıldığından ve ayrıca direnç açık durumdan (MW mertebesinde) duruma değiştikçe, daha yüksek kayıplara neden olan yavaş yavaş açıldığında (~10mW) anahtarlar yavaşça – anahtarlanan akımın bir kısmı transistörden akacaktır, örn.
ohm birimleri – anahtarlama kayıpları.

Bu nedenle, çok hızlı PWM (10 kHz mertebesinde yüksek frekans) uygulaması için özellikle gereklidir. tasarlanmış devreler – sözde FET transistör sürücüleri. Bir FET sürücüsü, çok yüksek tepe akımı ve bu tam olarak Kapı kapasitesini çok hızlı bir şekilde geçemeyecek veya boşaltamayacak şekildedir. elektrotlar ve böylece HEXFET transistörünü çok hızlı bir şekilde açar veya kapatır.

robot-motor-control

Kaynak: solarskit.wz.cz

hcpl-3101-15-volt-15-amper-h-bridge-h-kopru-motor-surucu

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/01/01 Etiketler: , , , ,1 Yorum “HCPL-3101 15 Volt 15 Amper H-Bridge (H-Köprü) Motor Sürücü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir