Gitar Stüdyo 400 Watt Güç Amplifikatörü

| Mayıs 21, 2023 Tarihinde güncellendi
Gitar Stüdyo 400 Watt Güç Amplifikatörü

Güç Amplifikatörü SK900. Güç amplifikatörü (bundan sonra PA olarak anılacaktır) olabildiğince basit olacak ve aynı zamanda bir güç amplifikatörünün kabul edilebilir özelliklerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Tamamen, basit bir tasarımla birleştiğinde, uygulama maliyetinin düşük olmasına ve ayrıca parametrelerinin düşük maliyetle iyileştirilmesi olasılığına yol açan yerli bileşenler üzerine monte edilmiştir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Ana teknik özellikler:

Nominal giriş voltajı…….1,1V(+3dB)
Her kanalın anma sinüzoidal gücü, %1 bozulma ile sınırlıdır:
4 ohm 400 W
8 ohm 220 W
Eşitsizlikte çalışma frekans aralığı -0,5dB … 20-20000 Hz
Çıkış sinyali dönüş hızı…..25 V/μS
THD en fazla: 1 kHz frekansında ..%0,01
çalışma aralığında….. ..%0,1
Sinyal-gürültü oranı + arka plan ….. 96 dB
Sönümleme faktörü değiştirilebilir
İzin verilen minimum yük empedansı 2,5 ohm

Kontroller, göstergeler ve anahtarlama ön ve arka panellerde bulunur. Amplifikatörün girişlerinin her biri için, gerekli hassasiyeti ayarlamanıza izin veren bir giriş seviyesi kontrolü vardır. Amplifikatör iki modda çalıştırılabilir – STEREO ve MONO. Mono modda, amplifikatör girişleri paralel olarak bağlanır ve bu, paralel çalışan amplifikatörlerin sayısını daha da artırmak için kalan boş girişin bir hat çıkışı olarak kullanılmasına izin verir. Mono-stereo anahtarı arka panelde bulunur. Arka panel ayrıca giriş jaklarını, şebeke sigortasını, çıkış terminallerini, 220/250V voltaj anahtarını ve sönümleme faktörü anahtarını barındırır. Sönümleme faktörü anahtarı, hoparlörlerin sönümlemesini ve buna bağlı olarak seslerinin karakterini değiştirmenize olanak tanır.

Ön panel, güç anahtarını ve amplifikatör durum göstergelerini içerir. Göstergeler sırasıyla her kanal için çıkış sinyalinin seviyesini (-5 ve -20 dB), çıkış sinyali sınırlamasını “PEAK” gösterir (aynı göstergeler bir çıkış kısa devresini gösterir. Bu göstergelerin yanması -5dB ve -20dB göstergelerin yanmaması bir çıkış kısa devresini gösterir ), ayrıca güç kaynağı ağının “güç” açılmasına ilişkin göstergeler, “sp.prot” akustik sistemlerinin acil olarak kapatılması ve bir hoparlör nedeniyle hoparlörlerin zorla kapatıldığını gösteren bir gösterge “> 250V” besleme geriliminin tehlikeli bir şekilde aşılması. (Çalışmaya devam etmek için şebeke şalterini 250V konumuna getirmek gerekir).

400w-kasa

Kaynak: guitar.ru/articles/make/do-it-yourself_326.html

Şema ve PCB Dosyaları (Pcad 4.5):

gitar-studyo-400-watt-guc-amplifikatoru

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/23 Etiketler: , , , , , ,2 Yorum “Gitar Stüdyo 400 Watt Güç Amplifikatörü

 1. Mehmet Ali BAHADURMehmet Ali BAHADUR

  merhaba bu devre denenmişmidir? teşekkürler

  CEVAPLA
  1. gevvgevv Yazar

   Merhaba, pcb şema çizimleri var detaylı açıklamada yapılmış https://bit.ly/2AOwnLC kaliteli bir amfi fakat biraz karmaşık bir devre yapısı var
   şuana kadar okurlarımızdan bu devre hakkında bir geri dönüş olmadı yapıldığını sanmıyorum.

   CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir