Eagle Cad Eski Versiyonları

| Eylül 21, 2022 Tarihinde güncellendi
Eagle Cad Eski Versiyonları

CircuitMaker Kullanımı” yazısıdan sonra Autodesk tarafından satın alınan Eagle Cad ne durumdadır diye merak ettim belki güzel özellikler gelmiştir PCB çizimin de yenilikler vb. diye düşündüm nede olsa Autodesk büyük işler yapan bir firma Eagle Cad programını daha iyi bir seviyeye çıkartabilir… fakat Autodesk EAGLE 8.5.2 sürümünün 64bit olarak sunulduğunu görünce eski eagle cad için artık yolun sonu olduğu belli oldu Autodesk 32bit eagle cad sürümü yayınlamıyor ileride programın büyük ölçüde değişeceği kesin gibi..

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Neyse ki eski sürümlerin bulunduğu ftp sitesi hala aktif eagle cad 7.7 sürümünü indirip yedekledim bir süre sonra bu siteninde kapatılacağı kesin sitede şuan eagle cad v4……v7.7 arası tüm sürümler bulunuyor.

Güncelleme eagle cad FTP adresi çalışmıyor autodesk kendi alan adı üzerinden indrimeye sunmuş link güncellendi

eagle-cad-old-version-eaglecad-eski-surumler

Ftp sitesinde üst düzeyde ise obsolete bölümünde userfiles klasörü bir çok eagle kütüphanesi, upl dosyaları ve örnek uygulama şema pcb çizimlerini barındırıyor.

eaglecad-libraries-eaglecad-microsps-eaglecad-projects-eaglecad-ulp

Kaynak: http://eagle.autodesk.com/eagle/software-versions

Yayım tarihi: 2018/01/17 Etiketler: , , ,2 Yorum “Eagle Cad Eski Versiyonları

  1. BÜLENTBÜLENT

    Uzun zamandır kullanamıyordum Eagle’ı kullanamıyordum, demek değişecek … hadi hayırlısı.

    CEVAPLA
  2. seronseron

    Çok güzel bir program aslında tek sıkıntı ücretsiz versiyonda PCB boyutu sınırı olması. kullanımı son derece pratik kolay kullanılıyor. Ben de de eski sürümlerden bir iki tane olacaktı. Paylaşım için teşekkürler. Bu arada Diptrace free sürümü PCB boyutu yerine maksimum 300pine kadar sınırlama getiriyor o da bir alternatif olarak değerlendirilebilir nispeten daha iyi bir yazılım gibi görünüyor.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir