Blutut joystick kontrollü keşif robotu

| Haziran 12, 2023 Tarihinde güncellendi
Blutut joystick kontrollü keşif robotu

Çok detaylı gelişmiş bir robot projesi bir çoğumuz için uygulanması mümkün değil fakat kodlar, şemalar, yöntemler farklı robot projelerinde kullanılabilir keşif robotu cep telefonu üzerinden blutut ile kontrol edilebiliyor ayrıca joystick kontrolüde var bilgisayar bağlantısı yapılıyor kontrol programı var donanım dahil tüm kaynak dosyalar paylaşılmış. Kontrol katında Atmel üretimi bir modül kullanılıyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

atmel-avr-robotics-robot-explorer

Gönderilen son proje, USB flash disklerin, HID aygıtlarının ve Bluetooth adaptörlerinin numaralandırılması ve yönetimi için önceki LUFA USB yığınımın üzerine kuruludur ve birden çok Bluetooth aygıtına (her iki yönde) birden çok eşzamanlı bağlantı kurma yeteneğine sahiptir ve – içinde en azından teori – birden fazla adaptör üzerinden.

Robotun çeşitli HID cihazlarıyla (PS3 oyun kumandaları, Wiimote oyun kumandaları ve bazı cep telefonları) uzaktan kontrol edilmesini ve robotun sensör verilerinin gerçek zamanlı olarak kaydedilmesini sağlayan SDP, HID ve RFCOMM hizmetlerinin kısmi uygulamaları tamamlandı. kablosuz bir Bluetooth seri bağlantı noktasından verileri okuyan ve ayrıştıran özel bir .NET uygulaması kullanan bir PC’ye.

Robotun sensörleri için, her biri daha kolay bir PCB’ye monte edilmiş çeşitli I2C protokol sensörleri içeren Atmel Inertial One ve Pressure One kartlarını yeniden kullanmayı seçtim . Bu, genel sistem maliyetini ve yapım süresini azalttı ve robot ortamının iyi bir temsilini verdi.

USB Entegrasyonu

Desteklenen üç USB sınıfı için küçük yazılım testleri yapıldı; HID, Kitle Depolama ve Bluetooth Adaptörleri. Donanım sürücülerinin bir testi olarak ikiye katlanan HID yönetim sürücüsü, bir PS3 Denetleyicisine ve iki genel HID sınıfı USB’ye karşı test edildi uygun düğmelerin robotun düğmeleriyle eşlendiğinden emin olmak için oyun denetleyicileri fonksiyonlar.

Bu testler sırasında, USB veri yolunda bir karartma hatası durumu gözlemlendi. robotun motorları açılıp kapatıldığında (veya yön değiştirildiğinde) hızla. Bu Sorun, orijinal \AA” hücre bankası pilinin yetersiz anlık hızına kadar izlendi. mevcut kaynak bulma yetenekleri ve robot prototipinde geçici olarak düzeltildi kadar pil giriş terminallerinde büyük değerli bir kapasitör güçlü Lityum İyon pil takımı değiştirildi. Yığın Depolama yönetimi modülü (ve uzantısı olarak, bağlı olduğu FATF kitaplığı) üzerine) yazılı dosyalar ile bir disk takma ve çıkarma prosedürü aracılığıyla test edilmiştir. Sahte verileri kullanarak disk sistemi sistemine gidin ve disk sisteminden okuyun. Böylece doğrulandı, eksiksiz Yığın Depolama yönetimi dosyası ayrıştırma yordamları, ayrıştırılan dosya yazdırılarak kontrol edildi robotun LCD ekranına çıktı.

robot-electronics-engineering-embedded-bluetooth-stack-robots-rgb-status-led-avr

robotlar-proje-devre-robots-robot

Kaynak: fourwalledcubicle.com/ExplorerBot.php

blutut-joystick-kontrollu-kesif-robotu-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/02/11 Etiketler: , , , , , ,3 Yorum “Blutut joystick kontrollü keşif robotu

 1. bayrambayram

  kullanılan telefon sony erikson z550i elimde bu modelden var galiba yapabilirim 😀 uzaktan kontrol olayını pc medya playerinde denemiştim 😀
  mutfaktan müzik değiştirmek güzel oluyor 😀

  CEVAPLA
 2. saydamsaydam

  merhaba ben bu devreyi yapmayı ciddi anlamda düşünüyorum fakat maaliyeti
  entegre kodları vb. gibi bilgiler için yardımcı olabilimisiniz.şimdiden teşekkürler

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir