Bluetooth Skorbord Atmel ATtiny45 BTM400-6B

| Haziran 15, 2023 Tarihinde güncellendi
Bluetooth Skorbord Atmel ATtiny45 BTM400-6B

Skorbord devresi Atmel ATtiny45 mikrodenetleyici üzerine kurulu cep telefonu bluetooth üzerinden kontrol edilebiliyor devrede BTM400-6B bluetooth modül kullanılmış gösterge ise LCD televizyon devrenin VGA çıkışı var. Bluetooth Skorbord projesine ait kaynak attiny45 ve Android iletişim kodları eagle pcb, şema çizimleri var çok faydalı bir kaynak

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Not: eagle kütüphanesinde attiny45 olmadığı için şemada attiny13 görünüyor kullanılan mikrodenetleyici attiny45

Bluetooth Puan Tablosu Bu proje, bir Android cihaz (cep telefonu, tablet) ile Bluetooth üzerinden uzaktan kontrol edilen normal bir VGA monitörde bir puan tablosu görüntülemeyi amaçlamaktadır. Bluetooth modülü BTM400-6B, bir cihazdan (örn. bir Android telefon) bağlantı kurulmasını bekleyecek ve cihazdan alınan her şeyi UART arayüzüne yeniden ileten bir Seri Port Profili görevi görecektir.

Bizim durumumuzda, ATtiny verileri okuyacak ancak modüle “karşılık vermeyecek”, yani bu bakış açısından gerçekten tek yönlü bir iletişim. oldukça basit: Android bluetooth özellikli bir cihazdan bir ping-pong elektronik çetelesini kontrol edin. Bunu yapmak için, ana işlevi bir bluetooth modülü UART arayüzünden okurken neyin gösterileceğini söyleyecek “komutları” bekleyen bir VGA monitörde mevcut puanları görüntülemek olan bir ATtiny45 kullandım.

Android cihaz, bu proje için özel olarak tasarlanmış bir uygulamayı çalıştırarak komutları bluetooth üzerinden gönderir. Her zamanki gibi, şemalar, AVR ürün yazılımı ve Android uygulaması dahil olmak üzere tüm proje açık kaynaktır.

electronic-scoreboard-btm400-6b-android-bluetooth-scoreboard-circuit

electronic-scoreboard-from-an-android-bluetooth-scoreboard-circuit

Bluetooth Scoreboard This project aims to display a scoreboard in a regular VGA monitor, remotely controlled with an Android device (cellphone, tablet) via Bluetooth. Bluetooth module BTM400-6B will wait for a connection from a device (e.g. an Android phone) and will act as an Serial Port Profile re-passing everything received from the device to the UART interface. In our case the ATtiny will read the data but won’t “speak back” to the module, so it’s really a one way communication from that point of view. pretty simple: control a ping-pong electronic scoreboard from an Android bluetooth-enabled device. To do this, I used an ATtiny45 which main function is to display the current scores in a VGA monitor while reading from a bluetooth module UART interface waiting for “commands” that will tell it what to display. The Android device sends the commands via bluetooth, running an application specially designed for this project. As usual, the whole project is open source, including schematics, AVR firmware and the Android application.

scoreboard-vga-monitor-20mhz-attiny-atmelexternal-oscillator

Kaynak: alfersoft.com.ar/blog/category/elec

bluetooth-skorbord-atmel-attiny45-btm400-6b

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/09/08 Etiketler: , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir