ATmega48 Taşınabilir RF Jammer

| Haziran 13, 2023 Tarihinde güncellendi
ATmega48 Taşınabilir RF Jammer

Şimdiye kadar gördüğüm en derli toplu ve tüm kaynakları ile paylaşılmış jammer projesi tasarımı çok şık olmuş boyutlarıda oldukca küçük cep tipi internet üzerinde bir çok jammer devresi bulunuyor fakat bu devre daha basit gibi ama entegrelerin çoğu bizim piyasamızda bulunmaz… Devrenin baskı devresi 3 kattan oluşuyor çıkış gücü yüksek bantlarda 1watt düşük bantlarda 3watt

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Jammer devresinin beslemesi 3.7v cep telefonu pili ile sağlanmış dcdc çevirici entegreleri ile voltaj yükseltilerek gerekli bölümlerde kullanılmış. Jammer üzerinde ATMEGA48 mikrodenetleyici, ROS2500, ROS1200, SXA-389, lm358, ad8402 vb. dışında bolca voltaj regülatörü ve dcdc çevirici entegreleri kullanılmış

DİKKAT Jammer bir frekansa aynı değerde frekans, sinyal gönderip asıl sinyali bastıran bir cihazdır. jammer kullanımı yasaktır bu projenin paylaşıma amacı kaynak kodların ve pcb çizimlerinin olmasıdır farklı projelerinize de pll,yüksek frekans gibi işlemler için c kodları işe yarayabilir, feyz verebilir ayrıca RF pcb tasarımı konusunda kaynak eagle pcb tasarımı faydalı olacaktır

self-tuning-portable-rf-jammer-dual-pll-therefore

kendi kendini ayarlayan, geniş bant genişliğine sahip, taşınabilir bir RF bozucu olan Wave Bubble’ın tasarımını ve yapımını ayrıntılarıyla anlatıyor. Cihaz hafif ve kolay kamuflaj için küçüktür: bir sigara paketi boyutundadır.

Dahili bir lityum-iyon pil, 2 saate kadar (hücre gibi iki bant) veya 4 saate (telsiz telefon, GPS, WiFi, bluetooth vb. gibi tek bant) karıştırma sağlar. Pil, bir mini USB konektörü veya 4 mm DC jakı (ortak bir boyut) aracılığıyla şarj edilebilir. Alternatif olarak 3 adet AAA pil de kullanılabilir.

Çıkış gücü .1W (yüksek bantlar) ve .3W’tır (düşük bantlar). Etkili menzil, iyi ayarlanmış antenlerle yaklaşık 20′ yarıçaptır. Dahili antenler veya yetersiz uyumlu antenler ile daha az.

Çift PLL ile kendi kendine ayarlama sağlanır , bu nedenle, bu karıştırıcıyı oluşturmak için herhangi bir spektrum analizörü gerekmez ve tek bir Wave Bubble , şu anda mevcut olan diğer tasarımların aksine birçok farklı frekans bandını karıştırabilir ! RF bantlarını yeniden yapılandırmak için bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takmanız ve istendiğinde yeni frekansları yazmanız yeterlidir. Çoklu frekans aralıkları programlanabilir, cihaz her açıldığında hafızadaki bir sonraki programa ilerleyecektir.

Buradaki belgeler hem doğru hem de eksiksiz (mümkün olduğunca) olsa da, böyle bir cihazın yapımı hala ileri bir projedir. Büyük miktarda zor SMT lehimleme (birden çok TSSOP ve SOT yongası, 0603 RC’ler), belirsiz parçalar ve düzgün bir şekilde inşa etmek ve hata ayıklamak için gerekli ekipman göz önüne alındığında, bunu bir ‘ara’ beceri projesi olarak bile önermem.

Bu tasarım satılık değildir veya bir kit olarak mevcut değildir ve hiçbir zaman FCC düzenlemelerine bağlı olmayacaktır. Lütfen benden bu tür konularda size yardımcı olmamı istemeyin.

Bu proje için tüm orijinal içerik, Creative Commons 2.5 Attribution / Share-Alike altında açık kaynak olarak dağıtılmaktadır.

jammer-circuit-pll-rf-jammer

Kaynak: ladyada.net/make/wavebubble/index.html

atmega48-tasinabilir-rf-jammer

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/06/12 Etiketler: , , , ,2 Yorum “ATmega48 Taşınabilir RF Jammer

  1. YusufYusuf

    Bu jammer wifi,gsm,gps,radyo sinyallerini kesiyormu.Birde maliyetini ne kadar bir bilginiz varmı.Yardımcı olursanız sevinirim.

    CEVAPLA
  2. Rf uzmanıRf uzmanı

    İyi günler bu tarz cihazları yapmak ve kullanmak yasaktır. Bu tarz cihazları bazı kurum, kuruluş ve yetkili bazı kişiler üretebilir ve kullanabilir. Bu tarz devrelerin merakı bile zararlı olabilir. İyi forumlar. Rf Uzmanı

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir