Atmega16 led kar efekt (ledli kar kristal)

| Haziran 8, 2023 Tarihinde güncellendi
Atmega16 led  kar efekt (ledli kar kristal)

Gerçekten harika bir uygulama ledler o kadar akıcı hareket ediyorki birde kar kristal halindeki kalıbı ile mükemmel olmuş atmega16 mikro işlemcisinin 32 edet çıkışı kullanılmış hepsine led gripları bağlanmış yazılım BASCOM-AVR 1.11.9.0 ile hazırlanmış tüm kodlar şema kalıp halinde ayrıca sprint layout pcb çizimide bulunuyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Mikrodenetleyici üzerindeki elektronik devre 32 bağımsız PWM kanalı oluşturmaktadır. Ekranın elektrik devresi – kar taneleri, LED’lerin karışık (paralel-seri) açılmasıyla 32 kanal halinde birleştirilir. LED’lerin ekrandaki konumu simülatörde hesaplandı ve 12 ışınlı simetrileri canlı olarak “gözetlendi”. Eşsiz yazılım, herhangi bir tatili aydınlatacak parlak, renkli, tekrarlanmayan dinamik bir etki yaratmayı mümkün kıldı.

Kar tanesi fiziksel olarak iki baskılı devre kartı üzerine monte edilmiştir – birinde 259 ultra parlak mavi LED ve diğerinde transistör anahtarları olan bir ATMEGA16 mikrodenetleyici. Levhalar, tek sıralı konektörler – taraklar ile birleştirilir. Kurulum ve daha fazla bakım için çok uygundur.

Bir tavsiye: Kar tanenizin harika olmasını istiyorsanız, paranızı LED’lere harcamayın. 180 derece görüş açısı ve 0,5 kandela’dan fazla parlaklık ile kullanmanızı tavsiye ederim. AC adaptör 12V 500mA ile çalışır. Kar tanesi, dekoratif bir kaplama ile süslenirse daha asil bir görünüm kazanacaktır. Pvc plastikten imal edilmiş olup sprey araba emayesi ile çelik renginde boyanmıştır. Farklı renklerde birkaç kar tanesi yaptım. Ama bence en muhteşem olanı mavi LED’lerden yapılmış bir kar tanesi oldu. Kırmızı veya sarı LED’ler kullanıyorsanız, yıldızlarla işaretlenmiş dirençlerin dirençlerini aşağıdaki gibi değiştirmeniz gerekecektir: R1 – 560 ohm, R2, R4 … – 82 ohm, R3, R5 … – 160 ohm. Mavi, yeşil ve beyaz LED’ler için dirençler şemada gösterilmiştir.

Snow_shema

atmega16-led-kar-efekt-ledli-kristal

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2011/06/13 Etiketler: , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir