ARM LPC2138 microcontroller based digital audio player

| Mayıs 31, 2023 Tarihinde güncellendi
ARM LPC2138  microcontroller based digital audio player

Bu proje, çıkarılabilir bir flash karttan müzik parçaları çalabilen basit bir dijital ses çalar uygulamak için bir LPC213x kullanıyor. Oynatıcı, bir araç ses sistemi baş uç ünitesinden bileşen veri yolu arabirimi kullanılarak kontrol edilir ve baş uç biriminin yardımcı giriş konektörüne takılmaya uygun bir hat çıkışı stereo sinyali sağlar.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Minyatür flash bellek kartlarının depolama kapasitesi ve maliyeti son yıllarda büyük ölçüde iyileşmiş, bu kartların büyük miktarda veriyi taşımak için popüler bir yöntem haline gelmesiyle sonuçlanmıştır.

Bu proje, kafa uç ünitesinden bir arabanın içinde oynatılabilen kayıpsız ses parçalarını taşımak için her yerde bulunan multimedya kartlarından (MMC) yararlanıyor. Bu, hızlı bir şekilde albüm oluşturmak ve CD’ye yazmaya gerek kalmadan dinlemek için basit ve kullanışlı bir yöntem olabilir.

Çoğu ana ünite, bir seri iletişim veri yolu kullanarak harici bir CD değiştiriciyi kontrol etme yeteneği ile birlikte gelir ve bu veri yolu, flash kart oynatıcı ile iletişim kurmak için benimsenmiştir. Flaş kart oynatıcı, parçaları alt dizinler halinde düzenleyerek CD değiştiriciye öykünür ve her dizinin ana üniteye bir CD olarak görünmesini sağlar.

Flaş kart çalar, ana birimden sonraki parça, sonraki CD, çal, durdur vb. gibi komutlar alır ve bu komutları kendi dahili oynatmasını sıralamak için kullanır. Oynatma mekanizması, ses sinyalini oluşturmak için bir DAC’yi besleyen yüksek hızlı bir örnekleme kesintisi kullanır ve bu, araç hoparlörlerine amplifikasyon için ana üniteye geri beslenir.

Flash Card Audio Player for Head End Unit This project uses an LPC213x to implement a simple digital audio player, capable of playing music tracks from a removable flash card. The player is controlled using the component-bus interface from a car audio head-end unit, and provides a line out stereo signal, suitable for plugging into the auxiliary input connector of the head-end unit. Author: Lindsay Meek

Resource Requirements

TOOLCHAIN GCC within Keil uVision
RAM 11K
ROM 24K
CPU CLOCK 60 MHz
UARTS 1 (For In-circuit programming and debugging)
SPI 2
I2C 1
TIMERS 2
INPUT CAPTURES 1
GPIO USED 15 (Include Peripherals)
MODES Thumb (Background), ARM (IRQs)
INTERRUPTS 2
TARGETS LPC2132, LPC2134, LPC2136, LPC2138
LPC2131 with a smaller DAC sample buffer

arm-circuit-arm7-audio-keil

Head End Protocol Disrupt

The head-end protocol program consisted of a SPI-like servile [1], with a concentrated bi-directional accumulation connexion, with a 1ms gap between bytes, and a 50ms+ gap between packets.

As no SPI skirting was free on the LPC213x to cater the low-level byte program, a bit-banging software act was victimized. This operated using Timer1, with a compounding of slip charm on the bus timekeeper differentiation and oscillating counters.

arm-lpc2138-microcontroller-based-digital-audio-player

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/05/23 Etiketler: , , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir