Arduino Kit İçin ENC28j60 Ethernet Modülü

| Haziran 20, 2023 Tarihinde güncellendi
Arduino Kit İçin ENC28j60 Ethernet Modülü

Arduino Kitler ile birleştirilebilen Arduino Ethernet modülü ENC28j60 entegresi üzerine kurulu PCB tasarımında DIP malzemeler kullanılmış SMD malzeme yok 3.3v için LD1086 regülatör kullanılıyor piyasada olduğunu sanmıyorum yerine LM1117-3.3 kullanılabilir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

ENC28j60 Ethernet Modülü için bolca Arduino uygulaması, örnekleri hazırlanmış PCB çiziminin Gerber dosyaları, malzeme listesi var kullandığınız programın gerber aktarım bölümünden PCB baskısı yapabilirsiniz..

arduino-ethernet-enc28j60-arduino-enc28j60-ethernet

Arduinoeternet modülü sistemlerin ve kullanıcıların uzaktan kontrolü, web erişimi ve verilerin yayınlanması gibi çok sayıda ağ uygulamasına olanak tanır ve dahası, bulma basitliği ve açık kaynak kitaplıklarını Arduino IDE’ye entegre etmek gerisini halleder. LAN bağlantısının kullanışlılığı, pazarın farklı ethernet kalkanı sunarak yanıt vermesi anlamına geliyordu, her şeyden önce, Seeed Studio’nun iyi kalkanının eşlik ettiği orijinal Arduino Ethernet Kalkanı , bu devrelerin her ikisi de WIZnet W5100 yonga setine dayanıyor , çoklu soket bağlantılarına izin verir ve 100 Mbps’de çalışabilir

Bu ethernet kartı, kullanılan bileşenler sayesinde düşük maliyetlidir: tümü geleneksel montaj (THT). Bu özellik, devreyi SMD bileşenlerini monte edecek donanıma sahip olmayanlar için erişilebilir kılar. Veri hızı 10 Mbps ile sınırlıdır.

Kart , Arduino ile arayüz oluşturan ve ethernet protokolüne göre veri dönüştüren bir Microchip ENC28J60 çipine dayanmaktadır . MAC denetleyicisini, 8 KB Gönderme / Alma Paketi Çift Bağlantı Noktalı Tamponu ve donanım seviyesinde yönetilen dairesel bir FIFO’yu entegre eder, çarpışma durumunda veri yeniden iletiminin programlanmasına izin verir.

MAC denetleyici hem Tek Noktaya Yayın, Çok Noktaya Yayın hem de Yayın paketlerini destekler, kullanıcıya izin verilen bir kenar boşluğu içinde programlanabilir 64 baytlık bir modele ve birden çok paket biçiminde (Sihirli Paket, Tek Noktaya Yayın, Çok Noktaya Yayın, Yayın, belirli paket eşleşmesi veya herhangi biri) programlanabilir uyandırma özelliğine sahiptir. paket).

Devrede, all’ENC28J60’ın üzerinde entegre LED’ler, filtreler ve hat trafoları ile standart bir RJ45 jakı ve SPI arayüzünün Arduino ile iletişim kurması için bir voltaj seviyesi değiştirici olduğunu görüyoruz.

MISO, bağımlı cihazın çıkış verisi ve Arduino’nun girişidir, MOSI ise tam tersidir; SCK, SPI veri yolu üzerindeki iki yönlü iletişimi işaretleyen saattir ve gerekirse Ethernet arayüzünü manuel olarak sıfırlamanıza izin veren bir düğmeye de bağlı olan sıfırlama hattını RESET’tir. Arduino’nun dijital D10 ve D2 hatları sırasıyla CS’nin kontrolü (Chip Select, aktif mantık sıfır) ve INT’nin okunması için kullanılır. U3B, 0/3, 3 V mantık seviyelerini Arduino 0/5 V’ye uyarlamak için kullanılır.

ENC28J60, 23 ve 24 pinleri arasına bağlanan kuvars Q1 ile tanımlanan 25 MHz’lik bir saatle çalışır; VCAP pinine bağlı kondansatör, dahili kontrolörün çıkış voltajını (2,5 V) filtreler ve tercihen düşük ESR (düşük seri dirençli parazit) tipinde olmalıdır. RBIAS’a bağlı direnç, TPIN + / – ve TPOUT + / – piminin bir parçası olan LAN alıcı-vericisini yönlendirmek için kullanılır.

arduino-ethernet-shield-enc28j60

Kaynak: open-electronics.org/low-cost-ethernet-shield-with-enc28j60/

arduino-kit-icin-enc28j60-ethernet-modulu

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2014/02/25 Etiketler: , , , , ,1 Yorum “Arduino Kit İçin ENC28j60 Ethernet Modülü

 1. dursundursun

  merhabalar
  arduino ile devre tasarlamak istiyorum
  bu konudaki paylaşımlarınızı gördüm ve sizlerden yardım almak istiyorum
  bilirsiniz belki servo motorlar ile yüz tasarlamak istiyorum
  gözlerin ve kaşların hareket ettiği bir uygulama var
  ben onu biraz daha geliştirerek servo motor hareketlerini ses komutlarına göre ve el hareketlerine göre çalıştırmak istiyorum
  bir de verilen komutlara göre ağız kısmıda led yerleştirmek istiyorum mesela gül komutunu verdiğimde ledlerin gülücük şeklin de yanmasını gözlerin ve kaşların ona göre hareket etmesini istiyorum
  bu konuda neler yapmam gerektği konusunda sizlerin bilgi ve belge paylaşımlarına ihtiyacım var
  tabi ki masrafı da kısmam gerekiyor
  yardımlarınızı bekliyorum
  iyi çalışmalr

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir