Akım Trafosu Tasarım Programı

| Haziran 18, 2023 Tarihinde güncellendi
Akım Trafosu Tasarım Programı

Akım Trafosu Tasarım Yazılımı Tasarım rutini, tasarım mühendislerine bir dizi farklı akım trafosu (CT) topolojisi için en uygun çekirdek malzemesini ve boyutunu seçmede yardımcı olur.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Traditional (genellikle hat frekans) Akım Trafoları: Traditional Akım Trafoları, alet transformatörleri olarak bilinen genel bir kategoriye girer. Ana amaçları, birincil akımdan, kolayca ölçülebilen veya çeşitli devreleri kontrol etmek için kullanılabilen orantılı bir ikincil akım üretmektir.

Birincil sargı, ölçülecek kaynak akımına seri olarak bağlanırken, ikincil sargı, kontrol amacıyla yükseltilen düşük seviyeli bir voltaj geliştirmek için normalde bir metreye, röleye veya bir yük direncine bağlanır.

traditional-current-hall-effect-current-smps-current-transformers-design

Hall Etkisi Akım Trafoları: Hall Etkisi üretecinin özellikleri, onu manyetometrelerdeki dedektör elemanları, kelepçeli DC-AC ampermetreler, dönüştürücüler, manyetik alan değişim ölçerler ve wattmetreler için uygun hale getirir. Akım sensörlerinin özel durumunda, Hall üreteci/sensörü bir manyetik çekirdeğin hava boşluğu içine yerleştirilir.

Çekirdek genellikle bir toroiddir ve yumuşak bir manyetik malzemeye sahiptir (ferrit, Molypermalloy tozu veya Kool Mu® gibi). Merkezi birincil iletkeni desteklemek için bir ilk çekirdek boyutu seçilir ve yalnızca Hall Sensörünün kendisinin kalınlığını barındırmak için değil, aynı zamanda sensörün ucundaki çekirdek malzeme içinde doğru akı alanının kurulmasını sağlamak için bir boşluk tahmin edilir.

SMPS Akım Trafoları: SMPS tasarımları için Akım Trafoları, güç kaynağının kontrol döngüsü içindeki akım seviyelerini algılamak için kullanılır. Akım trafosu (genellikle bir ferrit toroid kullanılarak yapılır), kontrol devresinin geri besleme döngüsündeki akımın izlenmesine yardımcı olur.

Bu akım daha sonra SMPS’nin gelecekteki davranışının nasıl değiştirileceğini belirlemek için kullanılır. Örneğin, görev döngüsü (darbe genişliği modülasyonlu sistemler için) gelecekteki anahtarlama döngüleri için değiştirilebilir.

Akım trafosu hesaplama programı:

akim-trafosu-tasarim-programi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2022/04/21 Etiketler: ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir