Akım algılama yöntemleri uygulama notları örnekler

| Haziran 6, 2023 Tarihinde güncellendi
Akım algılama yöntemleri uygulama notları örnekler

Bir ara akım algılama konusunda baya bir uğraşmıştım bir çok ingilizce kaynak bulup inceledim ilgili kişilerin işine yarayabilir diyerekten paylaşıyorum dökümanlar ingilizcedir akım algılama konusunda detaylı bilgiler uygulamalar bulunuyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

AD8206-current-sensing-app.pdf
ah-25-Minimum Size Copper Sense Resistors.pdf
current-sensing-techniques-for-dcdc-converters.pdf
Current-Sensing-Solutions-power-supply-desing.pdf
high side current sensing
US7031855-current-sens-patent.pdf

akim-algilama-yontemleri-uygulama-notlari-ornekler

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2011/05/11 Etiketler: ,3 Yorum “Akım algılama yöntemleri uygulama notları örnekler

 1. Bülent NURBülent NUR

  Selamlar Burhan Bey, konuyla fazla alakalı değil farkındayım ama bir sıkıntım olacaktı. Benim istediğim devre bir nevi temassız akım algılayıcı. 220 v algılamak için 2 transistörlü devreler görmdüm nette. Elektrik kablosunun üzerine(+) kablo sarılacak voltaj geçtiğinde led ile durumu bildirecek. Bunu aracımın Elk. Tesisatına zarar vermeden parklar yandığında ilave aydınlatma için kullanacağım. Değerli fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

  CEVAPLA
 2. Barış SÖZÜAKBarış SÖZÜAK

  Bunun için bulabileceğiniz en küçük reed rölelerden alın. Akım geçecek kabloyu birkaç tur bu rölenin etrafına sarın. Rölenin kontaklarını da anahtarlamak istediğiniz lede seri bağlayın (elbette güç bağlantısı da yaparak). Kablodan yeterli şiddette akım geçince röle çeker , led yanar. Alacağınız reed rölenin hassasiyetine göre kaç tur veya nekara akımda çeker değişir. Biraz deneme yapmak gerekebilir.

  CEVAPLA
 3. Bülent NURBülent NUR

  Barış Bey yorumunuz için teşekkürler ama belirttiğim gibi amaç tesisata müdahale etmemden yapmak yni fabrika çıkışlı olacak! Reede sarım yapacak kadar kablo uzunluğu yok!

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir