433 MHz RF mödül alcı verici röle kontrolü pic16f628

| Mart 22, 2021 Tarihinde güncellendi
433 MHz RF mödül alcı verici röle kontrolü pic16f628

RF Röle kontrol devresinde verici kartında pic16f628 mikrodenetleyici kullanılmış 8 adet buton ile 433mhz rf verici modül (433,92 MHz) ile alıcıya komut gönderiliyor. Alıcı modülde yine pic16f628 kullanılmış üzeinde rf alıcı ve 8 adet röle var.

Verici devresi için 5v besleme gerekli alıcı devresinde röleler 12v ile çalıştığı için 12v gerekli 5v minyon spot rölede kullanılabilir bu sayede pic ve röle beslemesi eşit olur.

433mhz-Telecommande-Recepteur-rf-relay-alici-verici-role

pic16f628-rf-remote-rf-buton-433mhz-button-circuit

RF alıcı verici devrelerine ait asm, hex, şema, pcb tüm dosyalar var

Piyasada en kalitesiz rf modüllerin bile açık alanda 50…60m çektiğini düşünürsek bir çok alanda işe yarayacak bir devre uzaktan cihaz kontrolü için ideal ayrıca kumandasınında olması güzel

Kaynak: doumai.pagesperso-orange.fr

alternatif Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-14690.zip şifre-pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2011/05/20 Etiketler: , , , , , ,18 Yorum “433 MHz RF mödül alcı verici röle kontrolü pic16f628

 1. fatih CEYLANER

  güzel bir proje boş kalır kalmaz yapmaya başlıyacağım inşallah.
  elinize sağlık.

  CEVAPLA
 2. Murat DURSUN

  yapmaya başlıyorum güzel bir uygulama bende ilk deneyimim olacak ama başaracağıma eminim şimidden herkese başarılar

  CEVAPLA
 3. Mehmet

  Rf güzel fakat pahalı, okul projesi için kızıl ötesi ile yapmayı düşünüyorum bu projeyi. İnternette aradım fakat çoğu link ölmüş ve devreler tarihe karışmış. Bunun Rf alıcı verici kiti yerine kızıl ötesi alıcı ve İnfrared diyot nasıl bağlanabilir?

  CEVAPLA
 4. Eren SATI

  Oooo tam istediğim gibi herşey.Yarın malzemeleri alıp yapmaya başlıyıcağım.Bunu binamızın kapı otomatiğine paralel bağlayıp RF kumanda ile uzaktan kapıyı açmayı düşünüyorum.Yanlız 6kanal o ayrı bana 1kanalda yeter.Daha farklı şeylerdede kullanılabilir uzaktan kumandalı oyuncak vs 🙂

  CEVAPLA
 5. mert

  bende yapmak istiyorum okul için.ama malzeme listesi ve devre şemasını bulamadım ..bilginiz varmı acaba ?

  CEVAPLA
 6. metin

  bu tür rf devrelerde şifreleme oluyormu yazılımsal olarak. yani başka bir rf modülünün yaydığı frekansla röleler isteğimiz dışında çalışırmı acaba.

  CEVAPLA
 7. Alper

  Sayın yazar, bu konuda biraz yeniyim o yüzden sorma ihtiyacı hissettim. Bu devre temel olarak RF üzerinden röle kontrolü yapmamızı sağlıyor değil mi? Röle çıkışlarını örneğin bir sensörde kullanabiliriz herhalde? Bir de butonların olduğu kumandaya neden ihtiyaç duyulur bir örnek verebilir misiniz?

  CEVAPLA
 8. yiğit

  Arkadaşlar ben frekanslı uzaktan kumada devresi yapmak istiyorum 6 röleli olacak ben piyasadan araştırdım genelde 433 mHz var ama vinç kumandalarında 868 mHz kullanılıyor aralarındaki fark nedir açıklaya bilirmisiniz???

  CEVAPLA
 9. necmi sayınbaş

  selam arkadaşlar 16f84 lü yapmıstım 8 kanal calıstı birde bunu deneyeceiğim ama bu devre buton olarak mı yoksa anahtar olarakmı çalışıyor deneyecen yapan varmı acaba?
  teşekkürler

  CEVAPLA
 10. emre erbaş

  arkadaşlar bu devreyi yaptım sade pic lerin programlanması kadı ama alıcı üzerinde pic in 3. ayağına bağlı olan S1 S2 S3 parçaları neler bunları bulamadım. sanırım pin. ama devrede ne işe yarayacak. sonucta programlamayı dışarıda yapp takıyoruz programlama için yaramaz. reset için desen 5. ayağı şaseye değdirince resetler datasheete baktım. neye yarayacak şimdi bunlar

  birde direk şaseye bağlı XOB ve rf ye bağlı rec ne işe yarıyor

  CEVAPLA
 11. Hakan

  Merhaba. Devredeki alıcı ve verici modüllerini (EX1 ve RX1) nerden bulabiliriz. Veya bunları yapabilmemiz için elinizde şema var mı? Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

  CEVAPLA
 12. yasin cebeci

  Devredeki radiometrix marka alıcı vericiyi nasıl temin edebiliriz. yada bu alıcı verici yerine farklı alıcı verici kullanabilirmiyiz. farnel de alıcı verici 100 lira

  CEVAPLA
 13. emre erbaş

  programlama hex dosyalarında hata var sanki picbasic iş görmedi. assembly dosyasını da karmaşık buldum. hata varsa da toparlayamıcam sanırım

  CEVAPLA
 14. Ahmet

  Hocam ben bu devreden iki tane yapıp bir otomasyonda kullanacağım acaba frekans karmaşası olurmu

  CEVAPLA
 15. Ömer

  Devreyi yaptım ama piyasadaki rf alıcılarda 1.5v gürültü var ve devre analog olmadığından piyasadaki rf alıcılarla çalışmıyor bilginize.Yapacak arkadaşlar rf komponentin çıkışına ön filtreleme veya schmittriger yükselteç kursun.ilk transsitörün beyzine seri diyotlar bağlasın veya 2v luk zener kullansın.Diğer türlü radiometrix vericisiz devre bir hiç.

  CEVAPLA
 16. ekrem

  selamlar devrenin plaketini hazırladım fakat devrede bulunan rf alıccı vericileri internetten nerde alacağımı bulamadım acaba link atarak yada nerden temin edeceğimi söyleyerek yardımcı olabilirmisinz ?

  CEVAPLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir