Wav Dosyalarını ASM ve C Kodlarına Çevirin

| Temmuz 12, 2023 Tarihinde güncellendi
Wav Dosyalarını ASM ve C Kodlarına Çevirin

PIC ya da diğer mikro denetleyicilere ses dosyalarını yüklemek için wav formatındaki dosyaları PIC Assembler ASM ve PIC MicroC C koduna çeviren bir program tüm detaylar var (ingilizce) basit bir ek devre ile PIC çıkışlarını nasıl kullanılağı anlatılmış devrede dirençler 2R olarak görünüyor genelde olarak algılanır dikkat edin 2R sadece direnç isimleri değerleri kayıt edilen kod dosyasında yazıyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

BTc Sound Encoder 3.0 Yazılımı Dijital ses kodlama için bağımsız bir yazılım yardımcı programı. BTC Sound Encoder, sesi (dalga dosyalarındaki) mikroişlemci çipi (PIC, Atmel, Motorola vb.) gibi çok ucuz donanımlarda oynatılabilecek 1 bitlik bir formata dönüştürmek amacıyla yazdığım bir yazılımdır. Kodlama işlemi, BTc İkili Zaman Sabiti algoritmamı temel alır

Ses içeren herhangi bir .WAV dosyasını açarsınız, bu yazılım sesi 1 bit formatına dönüştürür ve 1 bit sesi PIC mikrodenetleyici gibi ucuz donanımınıza yüklersiniz ve neredeyse başka hiçbir donanıma ihtiyaç duymadan sesi çalabilirsiniz. Bir DAC’ye (Digital to Analog Converter IC) ihtiyaç duymaz.

Bu yeni BTc Sound Encoder v3.0, önceki tüm sürümlerin yerine geçer . Nasıl çalışır Bu kodlayıcı yazılımı ayrıca farklı BTc kodlama parametrelerini denemenize ve PC ses kartı tarafından oynatılan kodlanmış verilerin yaklaşık bir örneğini dinlemenize olanak tanır. BTc Sound Encoder, ses dosyalarını , yalnızca bir direnç/kapasitör ağı ekleyerek bir PIC veya başka bir mikro üzerinde oynatabileceğiniz 1 bitlik bir bit akışı formatına dönüştürmek için bağımsız bir araçtır.

BTc Sound Encoder, bir RC filtresini dijital olarak modelleyerek 1 bitlik verileri oluşturur , böylece bit akışı gerçek dünyadaki bir RC filtresi aracılığıyla oynatıldığında, analog ses orijinal wave dosyasının mümkün olan en yakın reprodüksiyonu olacaktır. ham donanım. BTc Sound Encoder ayrıca , kodlama modelinde kullanılan direnç ve kapasitör değerlerinin özelliklerini

Sınırlamalar? Bu Sürüm 3.0, maksimum dalga dosyası uzunluğunu şimdi 4 Megaörnek’e (4.194.304 örnek) yükseltiyor. 44.1kHz çalma bit hızında, toplam ses çalma süresinin 95 saniyesini verir. Ses kalitesi Bu müzik için bir .MP3 çalar değil!

Bu sistem, çok ucuz basit bir donanımda (birkaç dolara satın alabileceğiniz küçük bir PIC veya AVR mikrodenetleyici gibi) basit sesi (genellikle konuşma) çalmanıza izin verir.

Düşük bit hızlarında ses çalma cızırtılı ve tıslamalı olabilir, ancak yine de anlayabileceğiniz konuşmalar üretebilir; bu, konuşan uzaktan kumandalar vb. gibi basit cihazlar için uygundur. konuşan robotlarda ve konuşan ev aletlerinde vs. kullanın.

wav-asm-c-BTc-Sound-Encoder

Kaynak: romanblack.com/picsound.htm

wav-dosyalarini-asm-ve-c-kodlarina-cevirin-btc-sound-encoder

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/08/31 Etiketler: , , , , ,1 Yorum “Wav Dosyalarını ASM ve C Kodlarına Çevirin

  1. Barış bilir soyluBarış bilir soylu

    merhaba
    ben ccs c kullanarak su damlası sesini pice nasıl yüğkleyebilirim. adım adım açıkalayabilirmisiniz. programın kullnılması nasıl

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir