STM32 ARM Nokia3310 Dijital Güç Kaynağı

| Haziran 13, 2023 Tarihinde güncellendi
STM32 ARM Nokia3310 Dijital Güç Kaynağı

Dijital Güç Kaynağı devresi stm32f100c4 arm üzerine kurulu voltaj akım bilgileri nokia 3310 lcd üzerinden gürüntüleniyor ayrıca detaylı bir lcd menü sistemi var çıkış voltajı, akım, kontrast dahil menü üzerinden set edilebiliyor flash ya da hafıza üzerine kayıt edilebiliyor. ARM programlama özellikle STM32 ile uğraşan kişiler için iyi bir örnek tüm kaynak kodlar library dosyaları pcb, şema vb. dosyaları paylaşılmış.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

digital-power-supply-laboratory-source-arm-adc-stm32f100c4

Devre, laboratuvar kaynağının çıkışındaki akış ve işlemleri ve bunların ölçümünü kontrol eder. Sonuçlar, bir nokia 3310 telefondan 4 karakter çözünürlüğe sahip bir grafik LCD’de izler. Tüm kontrol, duğmeli bir kodlayıcı ile menü sistemi kullanarak sonuç. Güç kapatıldığında önceki voltaj akım ve değerleri korunur. Kaydetme, dahili flash bellekte veya dahili, pille çalışan kayıtlarda gerçekleştirilebilir. Cihaz, 12 adede kadar ayarlı voltaj veya akım değeri yönünüze ve kullanmanıza izin verir. On ayar değerleri menüsünden taşıma. İsteğe bağlı olarak kontrolör, rota ayarının otomatik olarak çıkmasıyla birlikte bir saat işlevi de uygular.

Güç bölümü topraklaması ve kontrol devresinin analog topraklaması birbirine bağlanmalıdır ( AGND terminali). Güç devresinden PWR + ve PWR – terminallerine güç + -6 volt verilir. PWR +’ dan , LP 2950 dengeleyici, kontrolöre 3,3 voltluk bir voltaj kaynağı üretir. Bu devrede, DAC ve ADC için bir destek görevi gören analog güç kaynağının kararlılığı esas olduğundan, dengeleyici doğrudan mikrodenetleyicinin analog güç çıkışına ihtiyacı var. Dijital güç, indüktör L aracılığıyla sağlanması1. Kontrolör ve kontrol için dijital güç kullanılır. Kaynağın ayrıca ayrı bir dijital ve analog zemini vardır. Mikrodenetleyicinin analog topraklama piminin yakınına bağlanmalıdırlar.

Devrenin kalbi ST mikroelektronik ARM mikrodenetleyici ailenin en genci olan STM 32 F 100 C 4’tür . Giriş ve çıkış dönüştürücü, gösterge, kodlayıcı bağlıdır. Mikrodenetleyici hayalet DAC ve ADC’ye sahiptir.

DAC çıkışlarından (14 ve 15 fit), 0 ila 3,3 volt arasında aşınma ayar Voltajları, DA 3,1, DA 3,2 alınır. Bu durumda, ayar koruyucu testi tekrarlayıcıdan geçer ve ayar akım sinyali yaklaşık 6 kat sınırlanır (maksimum 0,5 volt tüketene kadar). Sürme gerilimleri VOUT ve IOUT terminallerinden alınır ve güç kaynağının güç bölümü beslenir. Değişken dirençler yerine referans gerilimler kullanılan ve değişken dirençlerin kayan kontaklarının çapına bağlı merkez güç bölümünü besler. Diyagramda bağlantı noktaları işaretlenmiş ve oklarla gosterilmiştir.

dijital-stm32f100c4-cortex-10-bit-spi-12-bit-dac-usart-adc-powersupply-arm

Kaynak:radiokot.ru/circuit/power/supply/22/

stm32-arm-nokia3310-dijital-guc-kaynagi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/03/23 Etiketler: , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir