PIC18F47J53 Step Motor Kontrol Ünitesi (PC Arayüz)

| Haziran 25, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC18F47J53 Step Motor Kontrol Ünitesi (PC Arayüz)

PIC18F47J53 mikrodenetleyici üzerine kurulu step motor kontrol ünitesi 6v..60v volt aralığında giriş voltajı ile çalışak şekilde geliştirilmiş. Bir önceki versiyonda PIC1826J50 kullanılmış yeni versiyon daha kullanışlı ve donanım olarak daha sadeleşmiş.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Ana devrenin Microchip mplab xc8 kaynak kodları kütüphane dosyaları, Bootloader kaynak kodları, Eagle cad ile hazırlanan PCB, şema kaynak doayarı ve PC yazılımının C sharp kodları verilmiş.

PIC18F47J53 üzerinde USB önyükleyici olduğu için herhangi bir özel donanım veya yazılım olmadan ürün yazılımı güncellemelerini sağlar. İşletim sistemi ne olursa olsun, USB bağlantı noktasına sahip herhangi bir PC üzerinde çalışacaktır. (Nasıl uyandırıldığını göstermek için bu videoyu izleyin.)

Step denetleyicisi bir bilgisayara bağlandığında tıpkı bir USB sürücüsü gibi davrandığından, kullanıcıların bu sürücüde bulunan bir yapılandırma dosyasını düzenleyerek cihazlarını özelleştirmelerine de izin verir.

Fan çıkışının yanı sıra, mekanik bir fren için de bir çıkış var. Bunlar sadece 1 amper sürüş kapasitesine sahip geri dönüş diyotları içeren açık kollektör çıkışlarıdır. Dolayısıyla yazılıma bağlı olarak başka amaçlarla kullanılabilirler.

Kalan özellikler değişmedi: Hala 4×20 karakter LCD ekran ve donanımdan güzel çıkarılan iki döner kodlayıcı var. Hala bir zil, EPROM bellek, ters polarite koruması, bir yerleşik sıcaklık sensörü ve harici bir sıcaklık sensörü (veya 0-3.3V aralığında herhangi bir analog giriş sinyali) için bir giriş var.

step-motor-pc-control-usb-boot-circuit-pcb

stepper-motor-controller-pc-with-a-usb-port-eprom-memory-rotary-encoders

usb-bootloader-stepper-motor-controller-pic18f47j53-lcd

usb-smooth-motion-control-stepper-motor-controller-pic18f47j53

Kaynak: soldernerd.com

step-motor-kontrol-unitesi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2020/04/07 Etiketler:Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir