Sehim Tablosu Sehim Hesaplama Programı

| Haziran 18, 2023 Tarihinde güncellendi
Sehim Tablosu  Sehim Hesaplama Programı

Excel formatında hazırlanmış Sehim tablosu ve hat kablosunun çeşidine göre, uzunluğu belirtilen hattın direk tipine sehim hesaplaması yapılabiliyor. Sehim hesabı programı kullanabilmek için excel üzerinde makroları aktif hale getirmelisiniz Sehim tablosu programını hazırlayan Erhan GÜRSU – Emeği geçen hazırlayan kişilere teşekkürler.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Sehim Hesaplama Excel dosyasında üç sayfa bulunuyor. Değişik haller denklemi, DF-DS amax Hesabı ve Sehim Tablosu

* Df formülü aynı veya farklı seviyedeki iletkenler için geçerlidir. Ds aynı seviyedeki iletkenlerin salınım hali için geçerli formüldür. Sonuç bu adf ve ads den küçük olandır.

* Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği Madde 44′ e, Atilla Yunusoğlu hocamızın yorumlarına (C 1 sayfa 102-107) ve Buz Yükü bölgelerine ait Tip projelerine bakınız.

Sehim Nedir ?

Basit eğilme etkisi altında ki bir yapı elemanının eğilme göstermeden önce ki çubuk ekseni durumu ile elastik eğri durumu arasında ki deformasyon miktarıdır. Anılan kuvvet altında yapı elemanın yaptığı deplasman Sehim olarak anılır.

sehim-hesaplama-amax-hesabi

sehim-tablosu-sehim-hesap

sehim-degisik-haller-denklemi-hesaplama-sehim-tablosu

Sehim Tablosu Sehim Hesap Programı:

sehim-tablosu-sehim-hesaplama-programi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/12/12 Etiketler: , , , ,2 Yorum “Sehim Tablosu Sehim Hesaplama Programı

  1. mkrmtmkrmt

    Merhabalar. Direk tipleri ve direkler arası mesafeleri nereye girdiğimizi anlatan kısa bir video yükleseniz harika olur. zira verileri nereye gireceğimizi bilmediğimiz için programı kullanamıyoruz. örneğin 20 metre açığa d12, 70 metre sonra t12 ve 100 metre sonra t15k trafo direği olan swallow iletkenli bir tesis için verileri nereye giriyoruz. bunu yaparsanız bir örnek olarak sevinirim

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir