PIC18F4550 ile usb klavye yapımı (buton lcd)

| Haziran 1, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC18F4550 ile usb klavye yapımı (buton lcd)

Microchip pic18 serisi ile usb uygulamaları oldukca popüler PIC18F4550 ile usb klavye projesi bir çok kişi için iyi bir örnek olacaktır. Hiç bilmediğim usb konusu beni baya uğraştırdıktan sonra başkalarına kolaylık olması ile ilke 18F serisi projemi paylaşıyorum.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

14 buton var bunlara basıldığında 1-9,0 ve abcd tuşlarını basıyor. Bu arada basılan tuş 2×16 lcdde de görüntüleniyor. bilgisayar hid klavye olarak tanıyor cihazı. linkte projenin tamamı var fakat isiste usb klavye çalışmıyor. bağlantı şeması açısından isis dosyasını hazırladım. Kodlar proton ile yazılmıştır.

aslında bu benim projemin bir bölümü devamını hazırlıyorum fakat bu hali ile bir çok kişiye örnek olacağını düşünüyorum.

PIC18F4550 ile usb klavye Devre Şeması

usb-keyboard-making-button-lcd-circuit-schematic

Test düzeneğim.

microchip-usb-lcd-buton-test-bred-bord

Projeyi hazırlayan: Sertaç EREN

Proteus simülasyon, proton yazılım dosyaları;

pic18f4550-ile-usb-klavye-yapimi-buton-lcd

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/08/01 Etiketler: , , , ,8 Yorum “PIC18F4550 ile usb klavye yapımı (buton lcd)

 1. AYBAYB

  ahmet kardeş 16f877 ile bildiğim kadarıyla usb haberleşme yapılmıyor proje benimde hoşuma gitti… bu aralar çok moda bu picler ben asm deneyeceğim bakalım… ama proje güzel olmuş…

  CEVAPLA
 2. MetinMetin

  Proje güzel bir sorum olacak bu devreyi taktığımız zaman pc ye takılı normal klave deaktif olmuyor değilmi birde pic e sadece istediğimiz bir kaç klavye tuşuna örneğin sırası ile 0-1-a-2-b-3 gibi tuşlara sırası ile aralarında bizim belirlediğimiz zaman aralığında otomatik basacak komut sonunda tekrar başa dönecek böyle bir şey yaptırabilirmiyiz?

  CEVAPLA
 3. ikbalikbal

  1888-RR1-RR2 gibi buna benzer basım yapan hemde otomatik yapan devreler mevcut. ama çok hassas işçilik istiyor. bun tip tuşları ard arda basan devrelerden istemişlerdi. bende satmıştım.

  CEVAPLA
 4. Sertaç ERENSertaç EREN

  Metin,

  İstenilen zaman aralığında istenilen tuş kombinasyonları pc ye gönderilebilir. Bu tarz çalışmalar ile örneğin oyunlara özel hızlı kombine tuşlara otomatik basan klavye ve mouse lar yapılabiliyor.

  CEVAPLA
 5. MahmutMahmut

  Tekrar merhaba malzeme listesi ya da tam şema istedim fakat yorumum silindi proje sahibinin yayınladığı dosya içerindeki şema ile test düzeneğim adı altında paylaşılan resimde devre elemanları ve sema tutmuyor. doğrusunu istemek suç mu ?

  CEVAPLA
 6. Özcan ÖzkanÖzcan Özkan

  konu baya eskiymiş son halini merak ettim devrenizin bende kendimce pedal yapma arayışına girmiştim umarım protonu çözerim hemen

  CEVAPLA
 7. MehmetMehmet

  Hocam aynı devre için mikroc de kod yazılabilirmi yazılırsa yardım edecek olan varmı

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir