433Mhz RX TX Alıcı Verici ile Kumandalı Anahtar

| Mayıs 20, 2023 Tarihinde güncellendi
433Mhz RX TX Alıcı Verici ile Kumandalı Anahtar

RF haberleşme sistemi ile çalışan anahtar devresi ile 1000 watt su pompası kontrol edilmiş projeye ait tüm kaynak dosyalar var. UHF Uzaktan Kumandalı Şebeke Şalteri Ana cihazları uzaktan açıp kapatmak mı istiyorsunuz? Bu UHF Uzak Şebeke Şalteri bunu sizin için yapabilir. El tipi bir UHF vericisi kullanılarak çalıştırılır veya ana şebekeyle çalışan su pompalarını otomatik olarak kontrol etmek için geçen ay açıklanan Su Tankı Seviye Ölçer Baz İstasyonu ile birlikte kullanabilirsiniz. Dahili bir zamanlayıcı ayrıca ünitenin önceden ayarlanmış bir süreden sonra otomatik olarak kapanmasını sağlar.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Bir cihazı manuel olarak açmak yerine uzaktan açmanın veya kapatmanın uygun olacağı birçok durum vardır. Bu tür durumlar, eve geldiğinizde yol ışıklarının açılmasını, bahçe ve/veya havuz aydınlatmasının açılıp kapatılmasını ve su pompalarına giden gücün açılmasını içerir.

Uzaktan anahtarlama, örneğin bir fabrikada erişilmesi zor olan cihazlar için de çok uygun olabilir. Daha büyük resim için tıklayın UHF Uzak Şebeke Şalteri, 1875 W veya 2500 W’a kadar yükleri anahtarlayabilir

circuit-board-uhf-remote-controlled-mains-switch

Bu ünite başlangıçta, geçen ay açıklanan Su Tankı Seviye Ölçer Baz İstasyonu tarafından iletilen sinyallere yanıt olarak şebekeden güç alan su pompalarını açıp kapatmak için tasarlanmıştır. Ancak, üniteyi kontrol etmek için ayrı bir el vericisi ekleyerek, diğer birçok uygulama için bağımsız bir ünite olarak da kullanılabileceğini kısa sürede fark ettik.

Gerçekten çok basit – üniteyi Su Tankı Seviye Ölçer Baz İstasyonu ile bir takım haline getirmek istiyorsanız, el tipi vericiye ihtiyacınız yoktur. Bunun nedeni, Baz İstasyonunun kendisine yerleşik bir verici olmasıdır. Tersine, üniteyi diğer uygulamalarda – yani Baz İstasyonu olmadan kullanmak için vericiye ihtiyacınız vardır.

Bu arada, 1000W’a kadar derecelendirilmiş anahtarlama cihazları için ticari uzaktan kumandalı elektrikle çalışan anahtarlar hazırdır. Bunların tipik bir örneği Altronics Cat’tir. A-0340 beş çıkışa kadar kullanılabilen ve 20m menzile sahip.

Ancak, 1000W’ın üzerindeki cihazları değiştirmek veya su pompalarını kontrol etmek istiyorsanız, burada açıklanan UHF Uzak Şebeke Şebekesine ihtiyacınız vardır. 200 m’ye kadar bir aralıkta 2500 W’a kadar derecelendirilmiş cihazları değiştirebilir. Bu, genellikle düşük maliyetli ticari birimlerde bulunan aralığın 10 katıdır!

433_mhz_modul_alici_verici

schema-uhf-remote-mains-switch-transmitter

Kaynak: http://www.siliconchip.com.au/cms/A_109919/article.html

pic16f88-ve-433mhz-rx-tx-alici-verici-ile-kumandali-anahtar

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/04 Etiketler: , , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir