PIC16F84 Barkod Okuyucu

| Mayıs 14, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC16F84 Barkod Okuyucu

Barcode also outline some ofstandard, which is the NW-7 is a standard bar code reader by the hand scan prototype system. NW-77bit—14—3—01 NW 7-7-bit code standard, and is one of the four characters are three black bars and white bars and fine performance element to 0, with a diameter elements. Character than the width between the elements and fine. —0~9-$:/,+16—A~D4 Character is available -$:/,+ 0-9 in 16 species, and the start and stop character to character to use for the D-4 A species

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Açıklama (Google translate)

NW-7 standardına uygun el tarama yönteminin barkod okuyucu bir çalışmadır. NW-7 standart bir 7bit kodu haline gelmiştir, ben 1 0 varsayalım, kalınlığı elemanı Dar Eleman 1 karakter üç siyah ve dört bar beyaz çubuğu yapılmıştır. Bu karakter arasında dar elemanın genişliğinden daha fazla olur. Kullanılabilir Karakterler 0-9 – 16 + türleri de $ :/ bununla karakter başlatmak ve durdurmak için kullanılacak bir ~ D dört türü vardır.

Sensör ünitesi sensör ünitesi, önümüzdeki LED bir lens ile yoğuşmalı tarafından fotoğraf transistör ve barkod yansıyan ışığında aldı. Bu mümkün 0.2mm ölçüde bu noktaya objektif sıkmak için idealdir, ama bu sefer, bu iyi gitmez çünkü barkod izlemek için kısmen 0.8mm bir delik ne optik hiçbir bilgi yoktur sadece olsaydı bu Hototora çıkış size 0.5mm zorunda nerede çok düşük plastik levha, bu deliğin büyüklüğü çarmıha gerildi işe yaramadı. Bu deliğe 2 kez kadar büyük, büyük için bir standart ölçü bu kadar barkod okumak mümkün olmamalıdır. Eğer örnek olduğunu kontrol etmek için bir barkod yazdırırken, 4cm hakkında yaklaşık 7 karakter bir ihtiyaç vardı. Buna ek olarak, bu şekilde 1.5 kat düşük baskı ile 3.5cm tarafından okunması mümkün oldu.
Elle, bu sensör tarafından barkod izleyerek barkod okuyabilir.

Analog bölümü, daha sonra, iki aşamalı işlemsel kuvvetlendirici yükselterek sonra karşılaştırma yoluyla PIC koydum Karşılaştırıcının Referans seviyesi birçok durumda, Tai barda ve parça genellikle dar bir çubuk değiştirilecek olan yükselticinin çıkış seviyesine karşılık gelen, böylece, operasyon amplifikatörünün çıkış dinamik seviyesini değiştirerek gereğidir. Eğer amplifikatör iyi gitti mümkün olduğunca doymuş değil amplifikatör sensörü kazanç, önemli ölçüde ciddi uyum yoksa çıkış dalga kontrol iyi okumak görünmüyor sırasında ince ayar gerekir.

Haline gelmiştir Çünkü ilk algılanan için darbe sırasında ve sonraki bu daha 0 ve kısa ve bir uzun darbe olduğu belirlenen dar bir bar alınarak başlangıç ​​kodunun başında olmalıdır. iki Sanırım referans değeri 1.5 kat dar bar, 0.75 kat ağırlık bar ve sonraki kalkış olarak sırayla değiştirilir bir karar olacaktır. Ben şu anda siyah bar ve beyaz çubuğu ayrı ayrı sadece Motashi bazı referans değeri. Durdurma karakter ve başlangıç ​​karakteri kaldırarak Baskılar sonra okuma sonra bir bit veri karakter dönüştürülür. Şu anda bir hata olup olmadığını çıkış değildir.

Eğer modu hata ayıklama, bu terk stop karakter ve başlangıç ​​karakter yazdırır. Onaltılık Baskılar karakter için dönüştürmeden barkod veri bit kalır Eğer bit modunda eğer. Ve RS232C çıkış olanlar, program iki türü vardır Akizuki tarafından 16 haneli 2-satır ekran satıyor LCD çıkışı haline gelmiştir. Ve iletişim hızı ve RS232C çıktı tipine ya CR + LF veya CR sadece satır sonları ve anahtarlama anahtarlama, Bu anahtarlama seçici anahtar ya da değildir ve her iki veri atmak ya da aktif olmayan durumunda aktif olmaya, ya da güç biterse AÇIK açıldığında logo veri göndermek için CS bekleyin, her kaynak dosyanın başında yazdı okuyun sadece bazı yüzünden.

Bu MPASM kaynak dosyaları kullanmak için monte edilmiştir. Bu kaynak dosya ayarları yapılandırma kayıt yazılmış ancak, OSC ON HS, güç-up zamanlayıcı Ben Watchdog zamanlayıcı KAPALI varsayalım.

barcode-reader-barkod-okuyucu

barkod-okuyucu

barcode-reader

pic16f84-barkod-okuyucu

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/03/07 Etiketler: , , , , , , ,1 Yorum “PIC16F84 Barkod Okuyucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir