Programlanabilir LCD Göstergeli İkili Zamanlayıcı

| Mayıs 20, 2023 Tarihinde güncellendi
Programlanabilir LCD Göstergeli İkili Zamanlayıcı

Zamanlayıcı devresinde buzer ile sesli uyarı bölümü ve zamanlama sonrası kontrol için röle çıkışları var besleme voltajı 12 volt dc PIC16F84A 7805 Regülatör entegresi üzerinden besleniyor saniye ve dakika ayarları yapılabiliyor büyük ihtimal belirlenen süreler asm kodu üzerinden değiştirilebilir timer a timer b seçimi yapılabiliyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Programlanabilir Esnek zamanlayıcı

Oluşturması, programlaması kolaydır ve 99 dakika ve 59 saniyeye kadar olan ardışık zaman periyodları verecek şekilde ayarlanabilir. Dahası, 99 zaman dilimine kadar programlayabilirsiniz.

ELEKTRONİK ZAMANLAYICILAR daima popüler olmuştur. Aslında, bu tür bir proje için, yalnızca aşağıdakilerden bahsetmek için yüzeyi çizecek kadar çok uygulama var: parkmetre hatırlatıcıları, EPROM silme zamanlaması, karanlık oda yazıcı / büyütücü zamanlaması, pil şarj zamanlaması, endüstriyel işlem zamanlaması , satranç ve diğer masa oyunu zamanlaması, tartışma zamanlaması ve hatta mutfak zamanlaması.

Devre programlanmış bir PIC16F84A mikroişlemcisine dayanır ve bu bir LCD modül, iki röle sürücü devresi (Bir Zaman A için bir Zaman B için bir tane) ve bir piezo sesli ikaz devresini çalıştırır. 10 buton anahtarı kullanılarak programlanmıştır.

En geniş uygulama aralığına sahip bir zamanlayıcı yapmak istiyorsanız, en az iki bağımsız ayarlanabilir veya “programlanabilir” zamanlama periyoduna sahip olması gerekir. İdeal olarak, programlanabilen zaman periyodu sayısı ve / veya zaman periyodu sekansları (veya döngüleri) açısından da esnek olması gerekir.

Bazı uygulamalar “tek atış” şeklinde zamanlanmış, sadece bir zaman periyoduna ihtiyaç duyarken, diğerleri ikinci zaman (ve muhtemelen farklı) bir zaman periyodunun ardından tek bir zaman periyoduna ihtiyaç duyar. Yine de diğer uygulamaların, toplam 20 döngü için, birçok kez tekrarlanan iki zaman dilimi dizisine ihtiyacı olabilir.

Çok fonksiyonlu zamanlayıcı devresi, mikrodalga fırın ile aynı sezgisel bir şekilde programlanmıştır. İlk olarak, istediğiniz zaman periyodu (ları) için tam dakika ve saniye sayısını ve ayrıca istediğiniz zamanlama sayısını girmenize olanak tanıyan onlarca ve birim düğmesine sahiptir. Zamanlayıcıyı manuel olarak başlatmak ve durdurmak ve ayarlarını bir sonraki kullanımında vb. Kaydetmek için de düğmeler vardır.

alarm-circuit-pic16f

Kaynak: http://www.siliconchip.com.au/cms/A_105013/article.html

pic-16f84a-ile-programlanabilir-lcd-gostergeli-ikili-zamanlayici

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/02 Etiketler: , , , , , ,



Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir