Panel Tasarım Programı

| Haziran 25, 2023 Tarihinde güncellendi
Panel Tasarım Programı

Panel tasarımı için program ücretsiz. Elektronik cihaz kutuları, panolar, endüstriyel kutuların panel tasarımı için kullanılabilir. dfx import ve export edilebiliyor win 10, 7, 8 xp 32 ve 64 bit sürümleri var profesyonel işler çıkartabilecek düzeyde. Program ingilizcedir detaylı kullanım bilgileri help menüsünde var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Temel ayarlar: Ön panel tasarımcısında farklı temel şekillere sahip ön paneller oluşturulabilir. Ölçüler mm veya inç ile 19 “sistemler için yükseklik ve bölme ünitelerinde girilebilir. Diğer işlevlere ek olarak malzeme, renkler ve kenar işleme de seçebilirsiniz.

Delikler, borular, dişler: Ön panele delikler ve kör delikler yerleştirebilirsiniz. Bunlar standartlara göre veya serbestçe yapılandırılabilen havşa başları ve vida dişleri ile sağlanabilir.

Şekiller: Panel tasarım yazılımı, dikdörtgen, trapez ve üçgen açıklıkların yanı sıra uzun delikler, D delikleri ve yuva daireleri sunar. Bu elemanların kenarları pahlar veya yarıçaplarla işlenebilir.

Düz yüzeyler: Dairesel veya dikdörtgen girintileri ön panelinizin önüne veya arkasına yerleştirin. Yükseltilmiş bir iç yüzeye ve kenar işlemeye sahip düz yüzeyler mümkündür.

DXF import: Panel tasarımcısında ön panelin dış ve iç konturlarını bir DXF dosyası olarak almak ve böylece bunları tamamen özgürce tasarlamak mümkündür. İç konturlar düz yüzeyler olarak da tasarlanabilir.

Dijital baskı: Yazdırma dosyaları doğrudan ön panel dosyasına aktarılabilir. Olası dosya biçimleri şunlardır: PDF, PNG, TIFF, JPG, BMP. Programda çeşitli yazdırma seçenekleri ayarlanabilir.

Metin gravür ve diğer gravür elemanları: Temel geometrik şekiller ve çeşitli yazı tipleri mevcuttur. Mevcut RAL renk yelpazesine ek olarak, istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Tüm gravür elemanları alternatif olarak da basılabilir.

free-panel-desinger-program-3d-dfx

HPGL gravür: HPGL içe aktarma işleviyle, grafikler, yabancı yazı tipleri veya şirket logonuz gibi karmaşık nesneler bile ön panelinize kazınabilir.

Dişli cıvatalar ve manşonlar: Ön panel tasarımcısında, dişli cıvatalar ve manşonlar, standart ve yük versiyonunda sabitleme elemanları olarak mevcuttur.

Makro elemanları: Panel tasarım programı, makro öğeleri içeren genişletilebilir bir kütüphane içeriyor. Burada birçok yaygın konektör, fan, anahtar ve diğer bileşenler için uygun montaj kesikleri bulacaksınız.

Standart 19 “ön paneller için sistem delikleri: Tek tıklamayla 19 “alt raflar için uygun delikler ekleyin. Schroff ve Fischer şirketlerinin sistemleri için (kısmi) ön paneller için sistem delikleri mevcuttur. Delikleri yerleştirirken, ön panelin boyutları otomatik olarak 19” alt birimlere uyarlanabilir olmak.

Gövde: Entegre gövde fonksiyonu ile komple bir gövdenin tüm taraflarını tek bir adımda oluşturabilirsiniz. Sayfaları fikirlerinize göre tasarlayabilirsiniz. Gerekli aksesuarlar doğrudan eklenebilir.

Kaynak: schaeffer-ag.de/frontplatten-designer

panel-tasarim-programi-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2020/01/102 Yorum “Panel Tasarım Programı

 1. seronseron

  Abi şimdiye kadar nerdeydin sen yav? Programı indirip laptop Lubuntu 64bite kurdum. Dosya menüsünden “new” dediğim zaman açılan pencereni altındaki TAMAM İPTAL gibi butonların görünmüyor, ekranın çok dışında kalıyor. Daha doğrusu pencere ekrana uyarlanmıyor. Penceyi fareyle uyarlama yeri de ekranın dışında olduğundan yapamıyorum. Ekranım basık ekran(wide screen). Programı yapan programırlar bunu düşünememiş. Dolayısıyla programı denemedim. Bir de windows versiyonunu indirip windowslu bilgisayarımda bir deneyeyim. Teşkürler Burhan.

  CEVAPLA
  1. seronseron

   EDİT: Programın windows versiyonunu kontrol ettim son derece kullanışlı güzel bir program. Ama zamanla panel delik çeşitlerini arttırırlarsa daha güzel olur.

   CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir