Microchip Analog Simülatör Programı MPLAB Mindi

| Şubat 23, 2020 Tarihinde güncellendi
Microchip Analog Simülatör Programı MPLAB Mindi

LTspice Programına göre yeni nesil devre simülatörü. Microchip’in MPLAB Mindi Analog Simülatör programı donanım prototiplemeden önce analog devreleri simüle ederek devre tasarım süresini ve riskini azaltır. Simülasyon aracı, çok çeşitli olası simülasyon ihtiyaçlarını karşılayabilecek SPICE veya parçalı doğrusal modelleme kullanma seçeneklerine sahip bir SIMetrix / SIMPLIS simülasyon ortamı kullanır.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Bu yetenekli simülasyon arabirimi, genel devre cihazlarına ek olarak belirli Microchip analog bileşenlerini modellemek için Microchip’in tescilli model dosyalarıyla eşleştirilir. Son olarak, bu simülasyon aracı kullanıcının kendi bilgisayarına yerel olarak yüklenir ve çalışır.

Bir kez indirildikten sonra internet bağlantısı gerekmez ve çalışma süresi uzaktan konumlandırılmış bir sunucuya bağlı değildir. Sonuç hızlı, doğru analog devre simülasyonlarıdır.

Program şuan ücretsiz içinde bir çok örnek uygulama var kütüphaneside yeterli sürekli gelişiyor.

Not: Kurulum program dosyaları (x86) / MPLAB Mindi_820 klasörüne yapılıyor çalıştırmak istediğimde “vcruntime140.dll” hatası verdi dll dosyasının 32bit versiyonunu MPLAB Mindi_820/ bin/ klasörüne attım bu seferde msvcp140.dll hatası verdi onuda yine bin klasörüne atınca program çalıştı

analog-simulation-mplab-mindi-software-download

MPLAB Mindi indirme sayfası: microchip.com/SWLibraryWeb/producttc.aspx?product=AnalogSimMPLABMindi

Yayım tarihi: 2020/02/23Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir