Melodili Korna Devresi

| Ocak 31, 2024 Tarihinde güncellendi
Melodili Korna Devresi

Melodi korna devresi PIC16F1827 mikrodenetleyici üzerine kurulu. Devre çift röleli 2 adet korna bağlanabilir. Korna kontrolü için röle kullanılıyor. Röleler 12V 10A gücünde salyangoz korna veya benzerleri kullanılabilir. 3 adet melodi var birincisi John carpenter the end parçası diğerleri ritmik. 4 ise sabit korna modu bu melodisiz, düz kornayı çalıştırır. Ayrıca melodi değiştirme butonuna 2 saniye basılı tutunca bu moda otomatik geçilir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Melodili korna devresinin PCB tasarımı Sprint layout 6 ile yapıldı çizim çift katılıdır röleler dışında tüm komponentler kartın altına monte ediliyor. PCB boyutları 3.2cm 2.4cm çalışma voltajı 12V (24V ile çalışabilir röleler değişmeli denemedim)

Melodili korna devresinde üç adet melodi var. 1 John Carpenter The End diğer ikisi ritmik.

Melodili Korna Devre Şeması

melodili-korna-devresi-roleli-korna-nuri-alco-korna-devre

aku-baglatisi-melodili-korna-devresi-nuri-alco-korna-devre

melody-horn-circuit-pcb-board-schematic-relay-horn

melodili-korna-devresi-nuri-alco-korna-roleli-korna

melodili-korna-devresi-nuri-alco-korna-roleli-korna-2

Melodi korna devresine ait pcb, hex dosyaları:

melodili-korna-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2022/04/01 Etiketler: ,5 Yorum “Melodili Korna Devresi

 1. seronseron

  Kornalar boştayken çalıştırıldığında yerinde durmuyor vidayla düzgünce sabitlenmeleri gerekiyor sende oynamadı mı? Elle tutulamayacak şekilde yalpalıyor. Kartı iki ayrı PCB olarak çizseydin de olurdu. İmkan bulabilirsem belki ben de çizerim daha büyük rölelerle.

  CEVAPLA
  1. gevvgevv

   oynamasına pek fırsat kalmadı 😀 çok ses veriyor dışarıda arabada daha azdı ama atölyede fena oldu PCB çizi beklerim 🙂 30a röleli 10a röleli ama iki ayrı PCB olmasın uğraştırma bizi 🙂 birini zor yapıyoruz 😀

   CEVAPLA
 2. NazmiNazmi

  16F1827 fiyatı şuanda 50 lira civarı. PIC fiyatları uçmuş, yoksa bana mı pahalı geldi anlamadım. chip krizi ve döviz kuru etkisi var galiba.

  CEVAPLA
  1. gevvgevv

   PIC16F1827 geçen sene kdv dahil 12TL fiyatlar uçmuş artık çip krizi dolar ne derlerse tamam modundayız ne yazık ki @Nazmi hocam 🙁

   CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir